Vyspěte se do růžova

Současná doba plná spěchu a stresu si vybírá svou daň. Řada lidí totiž trpí potížemi se spánkem a usínáním. Přitom význam kvalitního spánku nelze podceňovat, je totiž nezbytný pro obnovování našich fyzických i psychických sil, při jeho nedostatku dochází ke zhoršení funkcí v našem organismu. Nezahrávejte si proto se svým zdravím a dodržujte pravidla spánkové hygieny. Choďte spát ve stejnou dobu, vytvořte si příjemné prostředí – zatemněte okna, vyvětrejte, přes den si dopřejte pohyb na čerstvém vzduchu a především nešetřete na kvalitní matraci.

Důležitý je samotný podklad

Nevhodný podklad způsobí, že se i po osmi hodinách spánku probudíte celí rozlámaní, bolaví a bez energie. Kvalitní však rozhodně není synonymem pro nejdražší, i mezi levnými matracemi je rozhodně z čeho vybírat. Záleží jen na vás, jaké dáte přednost, k sehnání jsou v různých materiálech, v mnoha provedeních, velikostech i tvrdostech. Abyste jejích užitných vlastností mohli využít naplno, pořiďte k ní vhodný postelový rošt. Bez něj ani ta sebelepší matrace nebude správně plnit svou funkci. Právě on umožňuje důkladnou ventilaci, odvod vlhkosti a pomáhá rovnoměrně rozložit zatížení, čímž zajišťuje správnou polohu vašeho těla během spánku.

Nešetřete na sobě

Investovat se rozhodně vyplatí také do vaší postele, jinak na to dříve nebo později doplatíte bolestmi páteře, pohybového ústrojí či dalšími zdravotními problémy. Nešetřete na sobě a pořiďte si postel z masivu. Masivní dřevo je léty prověřený materiál, pevný, odolný. Přestože počáteční investice je v porovnání s levným dýhovaným nábytkem vyšší, životnost je nesrovnatelná – finančně se vám tak vyplatí více. Nehledě na to, že dřevo jakožto přírodní materiál nikdy nevyjde z módy, takže manželská postel v tomto nezaměnitelném designu vypadá vkusně v každé ložnici. Dopřejte si také kvalitní a čisté lůžkoviny, přikrývky byste měli mít alespoň dvě – jednu lehkou na léto a druhou tlustší na zimu, nebude vám tak ani horko ani zima. V noci se proto nebudete budit kvůli nepohodlí a vyspíte se do růžova!