8 tipů, jak zvolit správnou podlahu

Mezi hlavní parametry, jak vybrat správnou podlahu patří její vzhled, cena, kvalita a také možnosti pokládky a následná údržba. Inspirujte se tipy, na co se zaměřit při výběru té správné podlahové krytiny.

1) Podlahy Rejfek nabízí vinylové podlahy, které jsou od dřeva a kamene téměř k nepoznání. Tyto podlahy jsou odolné, velmi oblíbené a zároveň nevyžadují speciální údržbu. Vinylové podlahy jsou také pružné, odolné proti mechanickým oděrům a jsou velmi příjemné na dotek. Pokládka je také snadná a rychlá.

2) Oblíbeným typem podlahy je také linoleum. Složení linolea zabraňuje, aby se na povrchu tvořili bakterie a mikroorganismy. Tento typ podlahy se hodí do kuchyně, ale také do laboratoří nebo do nemocnice. Linoleum je vhodné všude tam, kde je dbán velký důraz na čistotu.

3) Díky vysoké odolnosti a tvrdosti patří mezi oblíbené také podlahy z bambusového dřeva. Výhodou této podlahy je také to, že se dá několikrát zbrousit. Bambusová podlaha je velmi osobitá, se zajímavým efektivním designem.

4) V nabídce Podlahy Rejfek nechybí ani laminátová plovoucí podlaha. Tento druh podlahové krytiny je také často využíván. Laminátové podlahy však nejsou vhodné do místností, kde je zvýšená vlhkost a není vhodná ani do prostorů, kde se pohybují domácí zvířata.

5) Pokud chcete nejměkčí podlahovou krytinu, která je příjemná na došlap, tak zvolte koberec. V nabídce nechybí množství barev a dekorů, vybrat si můžete z bytových koberců, kobercových čtverců nebo zátěžových koberců, které se hodí do kanceláře a průmyslových prostor.

6) Často je zapomínáno na korkovou podlahu. Ta je však také velmi příjemná, teplá na dotek a pružná na došlap. Korkovou podlahu uvítají také starší lidé, kteří mají problémy se zády a s klouby. Korek působí také jako zvukový izolant.

7) Od konce roku 2016 byla nabídka společnosti Podlahy Rejfek rozšířena o další nové a stylově zajímavé dekory. Jedná se o kolekci Whiteline a Greenline, což jsou PVC podlahy, jejichž nosná část je tvořena textilní podložkou. Textilní podložka pvc podlahy zvyšuje tepelnou pohodu a zmenšuje i odraz hluku.

8) Při výběru podlahové krytiny dbejte na její klady, ale také zápory. Například dřevo je na dotyk příjemné a zároveň hřejivé, ale musíte počítat s následnou náročnější péčí. PVC podlaha patří mezi levnější a dostupné podlahové krytiny, které se snadno udržují, ale může mít kratší životnost a laminát odolává zátěži, ale je náchylný na vodu. Ideální je zvolit podlahu vždy podle konkrétního využití, místa a také možnostem daného prostoru.