Přivítejte jaro aktivnějším životním stylem

Nový rok je časem nejrůznějších předsevzetí, které si s železnou pravidelností dává nejeden z nás. Vždyť, kdo z nás někdy nezatoužil zhubnout, žít zdravěji, vytvarovat postavu nebo zlepšit svou fyzickou kondici? Plány jsou ale jedna věc a jejich plnění pak věc druhá, daleko obtížnější. Možná za tím stojí nejen naše pohodlnost a nedostatek pevné vůle, ale také fakt, že naše předsevzetí se od reality značně vzdalují. Lepší je postupovat k cíli hezky krůček po krůčku. Pak uvidíte výsledky. Poradíme vám, jak na to.

Sport pro každého

Vhodnou pohybovou aktivitou, kterou může dělat prakticky každý bez ohledu na věk nebo tělesnou hmotnost, je jízda na horském kole. Nejen, že vylepší vaši kondici, ale zároveň má příznivé účinky na vaše zdraví – posiluje srdce, a snižuje tak riziko kardiovaskulárních onemocnění, neničí klouby, proto se do něj mohou pustit na rozdíl třeba od běhu i lidé s nadváhou, zvyšuje obranyschopnost organismu. Pozitivně působí také na psychiku, vyplavuje endorfiny a tím zlepšuje náladu.

Motivujte se

Staré známé přísloví říká, že ve dvou se to lépe táhne. Najděte si proto parťáka, který vás podpoří, podrží a namotivuje, a pusťte se do sportování společně. Pokud na to nebudete sami, je větší pravděpodobnost, že svou snahu nevzdáte. Velkou motivací může být také nákup nového jízdního kola a dalšího vybavení. Pokud investujete nemalou částku například do nové cyklistické helmy nebo si uděláte radost novými cyklistickými tretrami, bude vám líto nechat je jen tak ladem.

Sledujte vaše pokroky

Když už se do sportování pustíte, je dobré mít vaši aktivitu pod kontrolou. Budete tak mít přehled o vašich pokrocích, a vaše jízda na kole nebude jen bezcílnou projížďkou. S monitorováním vašeho tréninku vám pomohou různé technologické doplňky na kolo, jako jsou sportestery, tachometry na kolo či GPS, které usnadňují cyklistům orientaci a podají přesné informace o vaší jízdě v kterýkoli okamžik a bez toho, abyste museli pouštět řídítka. Aktuální rychlost, průměrná rychlost, počet ujetých kilometrů či čas jízdy jsou jen některé funkce, které cyklocomputery nabízejí. Díky tomu můžete sledovat vaše výkony a pokroky. Tak, naskočte do sedla a pusťte se do toho!