Jak vybrat běžecký pás do bytu

Běh je velmi oblíbeným sportem, který lze provozovat ve vnitřních i venkovních prostorách. Jste-li spíše příznivcem běhu vevnitř, jistě jste se někdy setkali s běžeckým pásem a možná jste dokonce zatoužili mít takový pás v pohodlí svého domova. 

Že se takový pás do bytu nehodí? Kdepak! Pojďme se společně podívat, jaké máte při pořizování běžeckého pásu do bytových a podobných prostor možnosti.

Jak vybrat běžecký pás do bytu

Kritérií, které byste při nákupu měli zvážit, je hned několik. U čeho byste však měli začít, je otázka, pro koho je běžecký pás určen. Svou roli totiž hraje to, zda jste aktivní trénovaný sportovec, který bude potřebovat jiný běžecký pás než netrénovaný člověk. Jistě vezměte v potaz i vaši tělesnou konstituci, která determinuje šířku a délku běžecké plochy či stupeň odpružení.

Bezmotorové běžecké pásy

Chcete-li využívat běžecký pás spíše pro chůzi, hravě si vystačíte s tímto druhem pásů. Bezmotorové mechanické běžecké pásy navíc často nabízejí funkci nastavení sklonu, čímž simulujete chůzi do kopce.

Pokud máte v úmyslu na páse občas i zlehka běhat, i v tomto případě Vám bezmotorový pás postačí. Zde pak ale také koukejte po výkonu pásu a jiných funkcích. Hledáte-li spíše levné běžecké pásy, porozhlédněte se po nich v této kategorii.

Motorové běžecké pásy

Tyto běžecké pásy na doma jsou určeny zejména pro ty, kteří to myslí s během vážně a potřebují tak větší výkonnost pásu včetně většího množství funkcí. V této kategorii si jistě vyberete.

Málo prostoru? Žádný problém!

Umístit takový pás v domácím prostředí může být celkem oříšek, avšak existence složitelných provedení na trhu tento problém řeší. Jestliže máte ale doma místa dost, určitě sáhněte po odolnějším provedení, které Vám zaručí při cvičení stabilitu. 

Se skládacími běžeckými pásy do bytu se většinou snadno manipuluje i díky kolečkám. Běžecký pás do paneláku by však měl být dostatečně velký, délka i šířka běžecké plochy, která pro Vás musí být dostačující. 

Zvlášť pokud jste zvyklí běhat rychle, pohlídejte si, že je běžecká plocha tak akorát dlouhá. V tomto případě platí, že čím delší, tím lepší.

běžecké pásy do bytu

Odpružení a sklon běžecké plochy

Nezapomeňte ani na odpružení běžecké plochy, zdá se to možná jako zanedbatelné kritérium, věřte ale, že Vaše klouby Vám poděkují. Odpružení totiž zajistí menší zatížení kloubů a páteře.

Co se sklonu týká, je důležité uvést, že ten se u většiny běžeckých pásů mění buď manuálně či tlačítky. Některé běžecké pásy dokonce umí sklon měnit automaticky podle programu, který si nastavíte.

Motor a počítač běžeckého pásu

Výkon je při výběru běžeckého pásu do bytu taktéž důležitou komponentou. Kvalitní motor totiž dosti ovlivní i jeho životnost. Počítač, který má v sobě pás zabudovaný, by pro Vás měl být především uživatelsky pohodlný. Některé pásy jsou dokonce i kompatibilní s tréninkovými aplikacemi.

Zaujala vás možnost zaběhat si za jakéhokoliv počasí pěkně v teple doma? Pak by vás mohla zajímat nabídky běžeckých pásů české značky Lifefit od výrobce Rulyt.cz.