K čemu se hodí neoprenové boty a rukavice

Moderní vodní sporty jsou specifické relativně adrenalinovým charakterem, jež vychází především z neustálých inovací používaných pomůcek. I v minulosti byly tyto sporty považovány za více nebezpečné, jelikož jsou obvykle provozovány na volné hladině a hrozí tak řada rizik spojených s nevyzpytatelností vodního živlu, variabilní teplotou vody i okolního vzduchu, ale také s technickým řešením pomůcek i prováděním samotné sportovní aktivity. 

Milovníci vodních sportů však na ně nedají dopustit, jelikož vedle adrenalinu se jedná také o opravdovou zábavu, a věnují se jim maximálně, jak jim to sezóna dovolí, což ovšem vyžaduje pořízení dodatečného vybavení. 

Zejména pro chladnější měsíce nebo do studenějších vod je tak důležité vybavit se vhodným neoprenovým nebo suchým oblekem, ale i doplňky, které jsou tvořeny neoprenovými botami a rukavicemi, v čem spočívají jejich výhody?

Vodní sporty a neopren

Příznivci moderních vodních sportů, jako jsou kiteboarding, wakeboarding nebo paddleboarding, se neobejdou bez odpovídajícího vybavení pro celosezónní vodní radovánky. Do tohoto vybavení se řadí i oblek do vody, který si sportovci vybírají podle toho, jaký stupeň ochrany (tepelně izolační, voděodolné, mechanické) od obleku požaduje – k dispozici jsou různé úrovně neoprenového obleku, nebo oblek suchý. 

Neopreny a suché obleky pokrývají tělo sportovce, dlaně a chodidla však zůstávají odkryté. Pro dokonalou ochranu zejména do chladných jarních či podzimních měsíců je vhodné neopren doplňovat také botami a rukavicemi. Neoprenové rukavice a boty jsou velmi výhodné, a to hned z několika hledisek.

Výhody rukavic a bot z neoprenu

Stejně jako samotný oblek i rukavice a boty z neoprenu se vyznačují velmi dobrou tepelnou ochranou a pomáhají udržovat ruce a nohy v teple. Neoprenové boty jsou vyráběny v několika variantách a vybírají se především podle tloušťky podrážky, aby byla zajištěna dostatečná citlivost chodidla.

boty z neoprenu

Pro sporty vyžadující vyšší citlivost chodidla (kiteboarding, wakeboarding) je vhodné pořizovat boty z neoprenu s tenčí podrážkou, u surfování se pak uplatní modely s tlustšími podrážkami. Velmi dobře je využijete také jako boty na vodu nebo do moře, jelikož vaše nohy ochrání před ostrými komínky či korály. 

Obdobným způsobem pak slouží také rukavice z neoprenu, které nejenže chrání ruce proti chladu a vysušování, jež může být zapříčiněnou teplotou vody i okolného vzduchu, ale také poskytují velmi dobrou mechanickou ochranu. 

I neoprenové rukavice jsou řešeny tak, aby byla citlivost dlaní a prstů po jejich natažení zachována, a to až do té míry, aby jejich prostřednictvím bylo možné ovládat fotoaparát, jelikož je hojně využívají také lidé věnující se potápění.

Vše výše uvedené najdete v nabídce speciálky pro adrenalinové vodní sporty – Mysticstore.cz.