Hubnutí není věda – stačí pouze zdravá strava a pohyb!

Také nejste spokojení s tím, jak momentálně vypadáte? Máte navrch nějaké to kilo, chcete vyrýsovat postavu nebo jen toužíte po lepší kondici a fyzičce? Jestliže máte v plánu zhubnout, je dobré se hned na začátku vrhnout do plánování. Při redukci váhy je totiž potřeba dodržovat určitý režim.

Plánujte dopředu

Asi nejdůležitější věc, na kterou se při hubnutí zaměřte, je správně sestavený jídelníček. Rovnou zapomeňte na diety, které slibují zázraky na počkání, protože ty jsou většinou zaměřeny jednostranně na určité druhy potravin. Nic z toho se však nehodí pro dlouhodobé stravování, které je však klíčové, pokud si chcete váhu udržet co nejdéle. Nejzdravější variantou je tak pestrý jídelníček, který bude obsahovat dostatek vitamínů, minerálů a jiných látek potřebných pro správné fungování organismu. Důležité je vynechat příliš tučná jídla, jednoduchý cukr, bílou mouku a samozřejmě sladkosti. Jídelníček si můžete sestavit sami nebo o pomoc poprosit výživové poradce.

Klíčové je potom jídelníček dodržovat. V praxi to znamená, že jídlo si musíte dopředu uvařit a do práce či kamkoliv jinam jej pak přenášet v krabičkách. Sice je to čas a práce navíc, avšak uvidíte, že se to velmi vyplatí.

Pohyb, který vás baví

I když začátky hubnutí se mohou bez fyzické aktivity obejít, pokud chcete mít opravdu dokonalou figuru, cvičení se nevyhnete. Je skvělé, že existuje tolik druhů pohybu, při kterém nejenom spálíte kalorie, ale také vás může bavit. Jestliže vás baví cvičení venku, můžete chodit běhat, chodit na dlouhé procházky, jezdit na kole, vytáhnout kolečkové brusle či se domluvit s přáteli na venkovní „workout“. Naopak jestliže dáváte přednost posilovně, máte určitě z čeho vybírat. Jste tanečně nadaní? Pak vás možná chytne zumba, lekce tance nebo aerobic. Jste rádi ve vodě? Plaváním se hubne skvěle. Preferujete činky a posilovací stroje? Naplánujte si fitness trénink plný posilování! Běžte si vyzkoušet lekci z řady některých sálových cvičení jako je pilates, spinning, kruhový trénink či H.E.A.T – uvidíte, že pohyb vás nakonec začne bavit a na cvičení se budete těšit.