Jak si ukrátit dlouhou cestu letadlem?

Léto by se dalo označit jako doba stěhování národů. Všichni odjíždíme na dovolenou, odpočinout si od každodenních povinností a od práce. Nejčastěji míříme někam hodně daleko, na popularitě v současnosti nabývají hlavně exotické destinace. Než si ale budeme moci užívat krásný bílý písek a azurově modré moře, musíme překonat dlouhou cestu letadlem. Jak se zabavit, aby let utekl co nejrychleji?

Dopřejte si pohodlí

V letadle je hned po bezpečnosti nejdůležitější pohodlí. Proto se na dlouhý let náležitě připravte. S sebou si vezměte polštářek a tenký přehoz nebo šál na přikrytí – dnes jsou už k sehnání ve skladných variantách, takže vám nezaberou příliš mnoho místa. Na komfort myslete také při oblékání. Daleko důležitější než mít na sobě kousky podle poslední módy, je, aby byl oděv volný a odolný proti zašpinění.

Zabavte se

Ideálním řešením by bylo, kdybyste podstatnou část letu mohli prospat. Ne vždy ale máme ke spánku ty nejvhodnější podmínky a daří se nám upadnout do říše snů. Připravte si proto zábavu, která vám dlouhý let hezky zpestří. Zkuste si vytvořit tzv. hodinový plán – co hodina, to jiná činnost. Jednou si třeba vyřiďte pracovní resty na počítači, podruhé si do sluchátek pusťte oblíbenou hudbu, potřetí si vyluštěte křížovku. V současnosti prakticky na všech dlouhých letech nechybí dotyková obrazovka na sedadle před vámi. Zhlédnout tak můžete filmy, seriály nebo si zahrát nejrůznější hry. Pokud si s sebou berete vlastní elektronické společníky, pohlídejte si, abyste k nim přibalili také nabíječku. Rozhodně oceníte také vlastní bezdrátová sluchátka.

Zažeňte hlad

Pokud neletíte zrovna s nízkonákladovými aerolinkami, pak bývá jídlo a pití v ceně letenky. Může se ale stát, že dostanete hlad zrovna mimo intervaly, ve kterých se občerstvení podává, nebo si z nabídky nic nevyberete. V takovém případě se vyplatí mít po ruce něco malého k snědku. Připravte si třeba doma v sušičce ovoce pár sladkých kousků plných vitamínů, po kterých sáhnete, když vás přepadne mlsná. Uvidíte, jak vám zdravá svačinka přijde vhod!