3 kroky, jak efektivně cvičit v pohodlí domova

Jen málokdo je stoprocentně spokojen se svou postavou. Obzvlášť teď v létě, které nemilosrdně odhaluje všechny nedostatky, býváme k našim křivkám hodně kritičtí. Jenže když dojde na lámání chleba a my se máme vypravit do posilovny, najdeme si milion výmluv, proč se nám to zrovna dnes nehodí. Naštěstí ale můžeme zhubnout a vytvarovat tělo i v pohodlí svého domova. Jak na to?

Vytrvejte

Vybavte se trpělivostí. Toužebně očekávaných výsledků totiž nedosáhnete hned, nenechte se proto odradit a vytrvejte. Aby se pro vás trénink nestal otravným stereotypem, ale příjemnou součástí vašeho životního stylu, postarejte se o to, aby vás bavil. Vykouzlete si pohodovou atmosféru, cvičte klidě třeba u televize, pořiďte si vhodný úbor, který bude dostatečně komfortní, a budete se v něm cítit dobře, jednotlivé cviky se snažte střídat, aby si na ně tělo nezvyklo. Všechny tyto maličkosti přispějí k tomu, že se na cvičení budete těšit.

Kombinujte

Nejlepší výsledky přinese aerobní aktivita spojená s posilováním. Potřebujete se totiž nejprve dostat do té správné tepové frekvence, která je důležitá pro spalování tuků. Po ní pak přichází čas na budování svalové hmoty. Abyste dosáhli stanovených cílů, věnujte se tréninku alespoň čtyřikrát týdně po dobu třiceti minut. Nejdříve pořádně rozehřejte své tělo a svaly jízdou na rotopedu nebo skákáním přes švihadlo, teprve pak se pusťte do posilování. Využijte činky nebo posilovací lavice, které vám poslouží nejen k formování těla, ale i k jeho protažení.

Motivujte se

Pro cvičení je důležité povzbuzení. Pomoci může třeba správně zvolená hudba, díky níž udržíte to správné tempo, a trénink vám bude rychleji ubíhat. Určitým druhem motivace může být i investice do posilovacích pomůcek. Vybavení, za které utratíte svoje pracně vydělané peníze, totiž nenecháte jen tak ležet ladem a zapadat prachem. Vaše svědomí vám to nedovolí. Vyzkoušejte také sílu pozitivního myšlení. Představujte si vaše nové hezké tělo, se kterým budete spokojení, získanou dobrou fyzickou kondici, díky níž lehce vyběhnete schody do patra, aniž byste se zadýchali. A za drobné pokroky se nezapomeňte pochválit, nikdo jiný to za vás totiž neudělá!