Zvažujete odstranění tetování? Jedině laser vás nežádoucí výzdoby zbaví bez komplikací a s očekávaným výsledkem!

Pro odstranění tetování můžete mít tolik důvodů, kolik vás jen napadne. Způsobuje vám vaše permanentní výzdoba nějaké zdravotní potíže? Máte kvůli ní vážné problémy v zaměstnání? Nebo se chcete tetování zbavit, abyste vyhověli vaší partnerce, které není taková „dekorace“ příliš po chuti? Každý, kdo si v mládí nechal na tělo zvěčnit nějaký obrázek či nápis, se s přibývajícím věkem může dostat do situace, kdy začne o odstranění tetování velmi vážně uvažovat. V takové chvíli je nutné rozhodnout především jednu věc. Musíte si zvolit tu nejlepší možnou metodu. Takovou, která vám zaručí výborný výsledek. Všechno ostatní, snad s výjimkou výběru nějaké solidní kliniky, kde vám zákrok na odpovídající úrovni provedou, už není příliš důležité. Přestože nejde o nijak komplikované rozhodování, zdaleka ne každý si v tomto ohledu poradí. A proto jsme dnes tady, abychom se společně podívali, jaké máte možnosti.

Odstranění tetování je běžným zákrokem

V minulosti nebylo v Evropě, a v našich krajích obzvláště, tetování nijak rozšířené. Ve větší míře jste se s ním mohli setkat pouze v rámci některých sociálních skupin. Bylo celkem běžně k vidění u lidí pohybujících se na hraně či za hranou zákona nebo mezi těmi, kteří pracovali a více méně i žili v cirkusovém prostředí. Úplnou výjimkou nebývalo ani v uměleckých kruzích. Změny v tom, jak je tetování vnímáno, přicházely jen pozvolna. Zejména od devadesátých let minulého století však v České republice začala jeho popularita růst natolik, že se postupně stalo v podstatě normálním a to napříč celou společností. Je však pochopitelné, že mezi mladými se na rozdíl od starších generací našlo nesrovnatelně větší procento těch, kteří kouzlu tetování podlehli. A jelikož jsou z těchto „mladých“ dnes už vesměs čtyřiceti či padesátiletí lidé, není nic divného na tom, že se mnozí z nich snaží svých „mladických ozdob“ zbavit. Jak už jsme řekli, důvody mohou mít rozmanité, nicméně pocit, že se podobné zkrášlování těla k určitému věku už tak nějak nehodí, je pro řadu z nich typický a přivádí je na kliniky estetické medicíny čím dál častěji. Tato rostoucí poptávka samozřejmě způsobila rozmach celého oboru a podobné zákroky se tak staly naprosto běžnými.

Nejlepší řešení

Jak je patrné už z nadpisu našeho článku, za nejefektivnější způsob, kterým si můžete dát tetování odstranit, považujeme použití laseru. A nejen my. Na tom, že jde o nejlepší metodu, se v současnosti shodne drtivá většina odborníků. Vysoká efektivita i bezpečnost, minimální bolestivost a navíc snadná následná péče. To vše hovoří ve prospěch laseru! Existují sice i další postupy a všechny jsou nepochybně rozumnější volbou než jakékoliv nebezpečné snahy o to, vyřešit problém „podomácku“. I nad nimi však laser vítězí. A to ve všech podstatných ohledech, snad s jedinou výjimkou. Tou je v porovnání s ostatními metodami o něco vyšší finanční náročnost. Až si však o jednotlivých postupech řekneme pár detailů, nejspíš sami uznáte, že je navzdory této drobné nevýhodě laser tím nejlepším možným řešením. Pojďme na to!

Více zájemců přineslo více metod

Podobně jako přibývalo lidí, kteří se rozhodli dát svému starému tetování jednou provždy sbohem, přicházely na svět také nové metody, které jim jejich přání dokázaly vyplnit. Některé s větším, jiné s menším úspěchem. Řada z nich se používá dodnes, i když jsou z pochopitelných důvodů stále více nahrazovány laserem. Vývoj dokonce přinesl i jedno zcela odlišné řešení, než úplné odstranění tetování. Je jím profesionální překrytí původního motivu něčím novým, co lépe odpovídá aktuální situaci, v níž se člověk nachází. Metodě se říká jednoduše „cover“. Přestože jde o určitý kompromis, nutno uznat, že je rozumné ho v některých případech alespoň zvážit.

Prosté vyříznutí či pokročilejší dermabraze?

Řekněme, že „cover“ není nic, co by vás uspokojilo a rádi byste se dozvěděli více o způsobech, které vás tetování zbaví definitivně. Přestože je laser dle našeho mínění zdaleka nejlepší, trochu vám přiblížíme i starší metody, abyste lépe pochopili, že v případě většiny z nich nebylo a není příliš o co stát. Tetování se můžete zbavit těmito cestami:

  • Jednoduchým vyříznutím – se zpravidla odstraňují motivy, které pokrývají jen velmi malou plochu těla. Vždy totiž hrozí vznik jizvy, o kterou později musíte pečovat, případně se jí dalším zákrokem zbavit. Čím menší obrázek, tím menší jizva a nižší dodatečné náklady. Nepochybujte o tom, že jde o zákrok dosti bolestivý.
  • „Pokročilejší“ dermabraze – se objevila o něco později, a přestože není k lidskému tělu také příliš šetrná, šlo jistě o zlepšení. Nežádoucí motiv se v tomto případě postupně vybrousí. Takto ošetřená pokožka pochopitelně vyžaduje důkladnou péči, jejímž základem je perfektní hygiena a používání hojivých krémů a mastí. Je zkrátka nutné vyhnout se případným zánětům, které se čas od času objevují. Bez bolesti se toto řešení neobejde.
  • Kryochirurgický zákrok – je vlastně vylepšená dermabraze. Místo na těle, které je potřeba ošetřit, se nejdříve zmrazí a vypálí kapalným dusíkem. Pak přichází na řadu klasické vybroušení, které je však díky předešlému zmražení méně bolestivé.

Nejpádnější argument

Mimořádná efektivita laserové metody je nejpádnějším argumentem, který by vás měl o jejím využití přesvědčit. Tetování je při tomto postupu takřka bezezbytku zlikvidováno a s barvivem, z něhož bylo vytvořeno, si poradí mízní systém. Výsledky bývají skutečně skvělé. Cílené laserové paprsky vám navíc zaručí, že okolní tkáně zůstanou nedotčeny, což je v porovnání s ostatními metodami velká přednost. Je to tedy nejen maximálně bezpečné, ale navíc téměř bezbolestné. Krom toho, nic lepšího se až doposud vyvinout nepodařilo. Přestože se v budoucnu pravděpodobně dočkáme dalších inovací, které dosavadní způsoby odstranění tetování ještě o poznání vylepší, prozatím je laserové řešení tohoto problému jednoznačně nejrozumnější volbou!

Které z metod dáte přednost? Nebo ještě nejste rozhodnuti a klidně si počkáte, zda věda nepřijde ještě s něčím dokonalejším?