Obchod se zlatem kvete: Investice do něj se vyplácí hned z několika důvodů

Možná jste už zavadili o nabídku ke koupi investičního zlata, ovšem vzhledem k tomu, že s tímto druhem komodity nemáte zkušenosti, raději jste tomu nevěnovali příliš pozornosti. A to je velkou chybou, neboť zlato dnes představuje jakýsi klidný přístav v rozbouřených ekonomických vodách. Rozhodně je tak na místě začít o nákupu zlatých slitků a mincí uvažovat.

Zlato se stává stále dostupnější komoditou, k investici nepotřebujete miliony korun

Investiční zlato se těší dlouhodobě velké oblibě hlavně u movitých investorů, kteří jsou do něj ochotni a schopni vkládat miliony korun. V poslední době se ale zvyšuje počet drobných střadatelů. Začínají si totiž uvědomovat přednosti investice do zlata. V letošním roce dokonce tuzemští obchodníci registrují rekordní zájem nových klientů, a to právě především z řad „obyčejných“ lidí, kteří mají naspořené spíše jen desítky, maximálně stovky tisíc korun.

Zajímavý komentář k tomu přidává zakladatel známého internetového obchodu zlate-mince.cz, pan Pavel Trtík: „Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě.“

A jedním dechem dodává: „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky o hmotnosti 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“

Jak už z výše uvedeného vyplývá, zlaté slitky, potažmo také mince, jsou nyní mimořádně dostupnou záležitostí. A díky eshopům je možnost nakoupit si investiční zlato ještě výrazně jednodušší. Koupě online probíhá prakticky stejně, jako jste zvyklí, když si pořizujete elektroniku, oděvy a další spotřební zboží. Ovšem s tím zásadním rozdílem, že zde investujete do své budoucnosti.

Ochránce vašich peněz

Zlato je skutečně výhodné. Slouží hlavně k uchování hodnoty investovaných peněz. Jistě dobře víte, jakou paseku dokáže nadělat inflace. Ceny jdou razantně nahoru, za stejné peníze si koupíte méně zboží a služeb než v minulosti. A právě zlato dokáže inflačním tlakům výborně odolávat, jeho hodnota je ve srovnání s ostatními investičními komoditami mimořádně stabilní, spíše má rostoucí tendenci, výkyvy směrem dolů jsou vždy jen dočasné.

DPH a zlato? Zapomeňte

O tom, že se do zlata vyplatí vložit vaše úspory, případně alespoň jejich nezanedbatelnou část, vás může přesvědčit ještě jeden zásadní fakt. Zlato totiž nepodléhá platbě DPH. Kdo zvolí třeba investiční stříbro, které je jinak stále poměrně populárním drahým kovem u investorů, byť zájem o něj v poslední době uvadá, musí počítat s tím, že bude celková cena navýšena o daň z přidané hodnoty ve výši 21 %. Totéž platí i tehdy, kupujete-li si například cenný obraz, také zde musíte bezpodmínečně počítat s DPH. Zlato je v tomto ohledu naprostou výjimkou, což z něj u investorů dělá ještě větší lákadlo.

Tipy na zlaté mince a slitky

Při nákupu zlata máte možnost si zvolit z celé řady produktů. Aktuálně lze upozornit třeba na zlaté dukáty, na kterých je zobrazený Karel IV., náš asi nejvýznamnější panovník. V kurzu jsou také zlaté mince Wiener Philharmoniker. Pokud jde o zlaté slitky, u nich si dobře stojí švýcarské varianty Argor Heraeus, jež předčí svoji německou či rakouskou konkurenci zejména výhodnou cenou.

Investičního zlata se rozhodně nemusíte obávat. Riziko je naprosto minimální, ať už jej budete kupovat v jakémkoliv okamžiku. Stihnete-li nákup před skutečnou ekonomickou krizí a vysokou inflací, bude to pro vás jedině dobře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.