Začínáte malovat? Z čeho vybírat?

Výtvarné umění patří na základní škole k oblíbeným předmětům, protože je často mylně spojováno s nezáživným obsahem a nulovou potřebou vědomostí. Nejen v dospělosti ale pochopíte, že věnovat se malbě vyžaduje cit, precizní přístup a v neposlední řadě kvalitní příslušenství, bez kterého to zkrátka nepůjde. Chcete-li svůj koníček vylepšit anebo patříte mezi milovníky špičkové výbavy, poohlédněte se po cenově výhodných výtvarných potřebách online.

Stojan – základ každého malíře

Ať už se věnujete malbě či kresbě ve volných chvílích, studujete umění, popřípadě patříte do hrstky profesionálů, potřebujete pevný a stabilní stojan. Malířské stojany se liší tvarem i velikostí. Mezi populární patří áčkové stojany a varianty ve tvaru písmene H. Praktické jsou ale rovněž polohovací modely a polní stojany s jednoduchým systémem skládání. Stojan funguje jako originální dekorace a v interiéru zaručeně najde své pevné místo. V zásobách mezi pastelkami a malířskými potřebami nesmí chybět samozřejmě ani malířská plátna. Ta se liší velikostí, od čehož se následně odvíjí cena. Díky pestré nabídce seženete rozměry pro malby rozsáhlých obrazů, malých obrázků i na sebe navazujících kreseb.

Výtvarné potřeby pro začátečníky i pokročilé

Jestliže už jste si vybrali pevný stojan a máte zásobu pláten, investujte do barev. Umělecké akrylové barvy okamžitě nakoupíte po jednom kuse dle požadovaného odstínu anebo v praktických sadách po několika základních tónech. Tato balení jsou výhodná pro začátečníky a nadšence do malování a skvěle slouží k naučení hrubých i tenkých tahů.

Kromě zmiňované výbavy oceníte i další výtvarné potřeby. Uhle, tuše a inkousty či spreje vám umožní vyzkoušet různé styly kreseb a maleb. Originální tvorbu slibuje třeba modelování, ubrousková technika, pak také kreativní výroba z kartonu. Dejte průchod své fantazii a doplňte domov o jedinečné dílo z kvalitních materiálů. Nebojte se experimentovat s barvami a přeneste své pocity i nálady na plátno!