Winehouse.cz

Skuteční gurmáni si vedle dobrého jídla pochutnají i na kvalitním alkoholu. Milovníkům rumu, jež si potrpí na prvotřídním zpracování a unikátní chuti, není cizí kubánský rum. Zvláštností kubánských rumů je jejich stáří, které určuje právě jedinečnost chuti. Pravý kubánský rum uzrává deset i více let. V následujících řádcích se podíváme na nabídku těch nejlepších kubánských rumů.

Jednotlivé druhy kubánského rumu se odlišují především obdobím, po které dozrávají v dřevěných sudech. Všeobecně platí, že čím je doba zrání delší, tím je rum kvalitnější, chutnější a také dražší. Rumy se liší také svou recepturou a použitými ingrediencemi. Jestliže jste již měli tu čest ochutnat kubánský rum, nejspíše jste ucítili výraznou chuť rozinek. Některé láhve naopak obsahují rum se stopami banánu či čokolády.

Kde koupit poctivý kubánský rum?

Najít obchod specializovaný obzvláště na rumy se může zdát jako nadlidský výkon. Usnadníme vám hledání. Dovolujeme si vám představit internetový obchod winehouse.cz, který se pyšní bohatým sortimentem zboží. Do virtuálního košíku můžete vložit kvalitní rum Diplomatico, ba dokonce i láhev dobrého vína.

Když se řekne kubánský rum, spousta lidí si myslí, že je tento rum vyráběn pouze na Kubě. Pravda je jen částečná. Některé značky se vyrábí opravdu na Kubě, jako je například rum Legendario, ale některé mají svůj domov v jiných zemích. Skuteční znalci si potrpí na rumu Diplomático Reserva Exclusiva, nicméně tento typ je vyráběn ve Venezuele. Nicméně země původu je méně důležitá, mnohem podstatnější je kvalita obsahu láhve.

Z kubánských rumů se dají připravit osvěžující koktejly, na nichž si pochutnáte hlavně v létě. Pokud chcete pohostit návštěvu lahodným koktejlem, rozhodně nepodceňujte kvalitu rumu. Lahodná chuť se nedá oklamat. Pakliže si nevíte rady v oblasti rumů, můžete si nechat poradit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Potraviny a jídlo a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.