Výroba ušetří pomocí kalibrace

Provozní náklady se některým firmám stále zvyšují a je třeba brzy najít úsporná řešení, aby se společnosti zbytečně nedostávaly do ztrát a nepřicházely tak o zisky. Ke způsobům, jak ušetřit, rozhodně patří kalibrace, která umí zajistit přesné kontrolní měření výrobků. 

Kalibry seřídí stroje

Zhotovené výrobky prochází kontrolním měřením, čímž se zabraňuje ztrátám a chybám. Po změření by vše mělo fungovat bezchybně. Během sériové produkce záleží na přesném chodu všech postupů, protože jedině touto cestou se vyrobí kvalitní výrobky. Pokud selže jen jediný článek, vzniknou nekvalitní modely přispívající k prohloubení finanční ztráty podniku. Přesné fungování strojů úzce souvisí s minimalizováním produkce zmetků. Se seřízením jistě pomohou kalibry, které jsou k dostání v mnoha provedeních. Válečkové nebo závitové kalibry odhalí nesprávné seřízení strojů a ukážou na nevyhovující postupy během práce. Kalibrace dovede zefektivnit splnění norem jakosti a kvalita bude daleko vyšší. Další činnosti spojené s výrobou se mohou zrychlit. Ověřený dodavatel kalibrů bude jistě lepší, protože poskytne nejen záruky a zkušenosti, ale též ceny odpovídající kvalitě. 

Vysoká odolnost kalibrů

Kalibry by hlavně měly vynikat kvalitou a vysokou odolností proti mechanickému opotřebení a jinému poškození. Zhotovení odpovídají příslušným normám na přesnost. Válečkový kalibr je k dispozici jako oboustranný nebo jednostranný. Vybírá se na základě lícování a průměrných rozměrů. Výběr zaměřte na zkontrolování, zda byly splněny normy týkající se přesnosti apod. Nástroje mají na rukojeti zmetkovou a dobrou stranu, aby se během rychlé kontroly snadno rozpoznaly odchylky a nepřesnosti. Dodávají se typy včetně UNJEF, UN, UNS, NPTF, UNJ a jiné. Lze požadovat netypické délky, provedení s drážkou k zachycení nečistot, s odvzdušňovací drážkou, s chromováním.

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmysl a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.