Výcvikové obojky pro psy jsou efektivní a psovi neubližují

Značná část majitelů psů má u svého čtyřnohého kamaráda problém s nevhodným chováním. Nezřídka se stává, že se pes rozeběhne za zvěří a nereaguje na přivolání, vběhne do silnice, žere mršiny a podobně. Právě těmto neduhům hravě zabrání výcvikový obojek.

Neustálý problém s neposlušností psa řeší velká část majitelů. Pro spoustu majitelů psů je jejich čtyřnohý kamarád prakticky nevychovatelný, a tak se často uchylují k drsnějším praktikám a pes bývá často dost nepřiměřeně bit. Právě v tuto chvíli jsou ideálním řešením výcvikové obojky pro psy, které dnes s oblibou používají i zkušení kynologové. Jak elektrický obojek funguje? A jak ho správně používat?

Princip fungování výcvikových obojků

Elektrické obojky fungují na principu prvotního upozornění pomocí zvukového signálu v případě, že se pes chová nevhodně. Pokud na zvukový signál nereaguje a pokračuje v běhu za zvěří nebo jiné nežádoucí činnosti, následuje elektrostatický impulz. Zde je však nutné podotknout, že tento impulz není bolestivý. Je pouze natolik nepříjemný, že pes začne poslouchat.

Jak výcvikové obojky používat?

Výcvikový obojek zpravidla nepoužíváme u psů, kteří jsou mladší než 6 měsíců a ještě neprošli základním výcvikem typu sedni, lehni a k noze. Prvotní seznámení s obojkem by pak mělo probíhat na klidném místě, kde psa nebudou rušit ostatní zvířata, lidé nebo různé předměty. Místo, kde bude prvotní výcvik probíhat, by také nemělo být vašemu psovi neznámé. Zkrátka by ho nemělo nic rozptylovat. Intenzitu impulzů nastavujeme od nejnižší úrovně a vyzkoušíme, jaký stupeň impulzu pes reaguje.

Obojek vybírejte dle velikosti a temperamentu psa

Elektrický obojek vybíráme dle velikosti, ale také temperamentu psa. Vždy je nutné mít na paměti, že velký pes může být citlivý i na nižší intenzitu impulzů a naopak menší pes na stejnou intenzitu vůbec nemusí reagovat. V případě, že si nejste jisti výběrem výcvikového obojku, kontaktujte odbornou prodejnu, kde vám s výběrem nejvhodnějšího obojku pro vašeho psa ochotně poradí.

Obchod Výcvikové obojky

Nevíte, kde pořídit vhodný výcvikový obojek pro vašeho psa? Kvalitní elektrické obojky zakoupíte například v obchodě Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3 v Koněvově ulici. Odborný personál ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu. V obchodě si zároveň můžete výcvikový obojek zapůjčit.