Peníze ve formě zlata a stříbra

Rostoucí státní dluh je příčinou ztráty kupní síly peněžního oběživa. Splácení probíhá formou stále se zvyšujících daní. Zlato a stříbro náleží mezi hmotná aktiva o své hodnotě, kde nikdy nehrozí znehodnocení kupní síly jako v případech papírové měny.

Investiční zlato nevyžaduje danění

Pokud se zaměříte na úspory peněz, riskujete, že se během několika dalších let znehodnotí jejich hodnota. Jestliže zkusíte nakoupit zlaté a stříbrné mince, nemusíte z nich nejen platit daně, ale brzy poznáte, jak nepodlehnou žádným ekonomickým katastrofám. Možná se zaměřujete na nákupy uměleckých předmětů, papírových aktiv nebo nemovitostí, avšak tady počítejte s vyššími rozdíly výkupních a nákupních cen. U investičních kovů jde o rozdílné minimum. Zlaté mince, investiční zlaté slitky, diamanty apod. se chlubí unikátností, která potřebuje odborně posoudit. Podobné investice si úspěšně poradí i v dobách deflace a inflace.

Zlatu se vrací role peněžního oběživa

Investiční stříbro a zlato se jako jediné peníze nikdy nestanou dluhem jiných, neznehodnotí je žádná vláda. Otázkou zůstává, co preferovat? V tomto případě se vyplatí rady od odborníků. Společnost AuPortal se řadí k předním obchodníkům nejen n České republice, ale i na Slovensku. Vědí, o tom, jak investice do stříbra stále rostou, a všímají se jich investoři z celého světa. V nabídce nechybí ani nejrozšířenější americký Eagle, kterého se v posledních letech prodávalo několik miliónů kusů ročně. Dále si lze pořídit lunární série australské mincovny Perth Mint, mince Panda, Libertad, Britannia, Philharmoniker, ale také Maple Leaf. Další možnost tvoří investiční stříbrné slitky a medailony. V současnosti se považuje stříbro za jedinou komoditu, s obchodní cenou nižší než před desítkami let. Ve většině případů se získává během těžby zlata či zinku – jde o jejich vedlejší produkt.