Vodní dýmky mohou mít mnoho podob

Dříve byl každý, kdo si koupil vodní dýmku, považován za milovníka konopí. Dnes jsou však tyto nástroje v hojné míře používány i milovníky legálního tabáku, a to prostě proto, že takto kouření lépe chutná.

Hodně však záleží nejen na samotném tabáku, ale i na použité vodní dýmce. Ne všechny jsou totiž kvalitní.

Podle čeho se vodní dýmky vybírají?

Vodní dýmka není auto. Nemusíte před koupí zjišťovat, jakou má spotřebu, jestli má všude airbagy nebo kolik toho ujede na plnou nádrž. U vodní dýmky je důležitý hlavně její vzhled, respektive velikost.

Vizuální kvality se zdají být u tohoto produktu jako vedlejší, nicméně není to tak úplně pravda. Mnoho lidí si koupí vodní dýmku primárně z estetických důvodů. Konec konců, jedná se o exoticky vypadající záležitost, jenž se může v nejednom obývacím pokoji dobře vyjímat.

Pro většinu zájemců jsou podstatné hlavně rozměry. Menší verze se sice snadněji přenášejí, na druhou stranu však neposkytují během kouření takový zážitek, jako větší modely.

Na velikosti záleží

Pokud vám jde o opravdu levnou vodní dýmku, nejlepší pro vás budou mini verze. Tyto modely jsou malé a jednoduše se přenášejí. Musíte se ale připravit na nepříliš dobré pokouření, jelikož tyto dýmky disponují malým množstvím prostoru k ochlazování dýmu, kvůli čemuž je pak štiplavější, než by bylo dobré. Levná dýmka je určena hlavně pro jedince, co obrací každou korunu.

Malé dýmky stále nejsou tím nejlepším, co je možné na trhu pořídit, nicméně dým se v nich ochlazuje již podstatně lépe, a tudíž i pokouření je o dost větším zážitkem. Vzhledem k tomu, že se stále jedná o cenově docela dostupný produkt, malé vodní dýmky patří mezi ty nejprodávanější.

Střední a velké verze se pak mohou pyšnit jak velkou stabilitou, tak i poměrně vysokou cenou. Většinou se s nimi na vandr moc nechodí a používají se pouze na jednom místě, například v čajovnách.