Cena zlata není vždycky stejná. Jak to udělat, aby byla investice nejvýhodnější?

Kromě samotné ceny zlata dané kurzem záleží i na tom, za jakou reálnou cenu dokážete slitky koupit. Konečná cena je totiž ovlivněna nejenom celosvětovou cenou, ale také tím, z jaké rafinérie produkt pochází a v jaké měně za zlato platíte. Jak si pohlídat, aby byla taková investice co nejvýhodnější a proč je investování do zlata dobrou možností? To se dozvíte v tomto článku.

Odkud pochází zlaté slitky

Zlaté slitky bohužel nevyrábí žádná česká mincovna. Svou vlastní výrobu nevlastní ani slovenská mincovna Kremnica. Takže, když si budete chtít koupit zlatou cihličku, s největší pravděpodobností bude pocházet z některé ze švýcarských rafinérií. Ty jsou známé na celém světě. Drobnou nevýhodou při nákupu takového zlata je rozdíl v nákupní ceně v naší zemí například v porovnání s Německem či Rakouskem, kde mají investování do zlata ještě o něco výhodnější.

Přizpůsobte si výši investice

Obecně je investiční zlato oblíbené díky jednoduchému přizpůsobení výše investice. Když si chcete do tohoto drahého kovu uložit jen několik malá tisíc korun, vyberete si menší slitky. Zároveň jde o způsob, jak provést investici i v řádech desítek, stovek tisíců či miliónů korun. Záleží jenom na tom, jak velké cihličky si vyberete a kolik jich případně nakoupíte. Strategii si také rozmýšlíte sami, kdy můžete zvolit jednorázový nákup, nebo pravidelné přikupování.

Porovnejte ceny u více prodejců

Stejně jako při výběru jiných produktů, i tady platí, že samotná cena zlata na burze není jedinou informací, která by vás měla zajímat. Musíte si totiž ověřit také to, jaké ceny nabízí jednotliví prodejci. Nejlepší kombinací je příznivá cena za zlaté slitky spolu s věrohodností a jasnou historií daného obchodu. Tehdy půjde o ideální podmínky pro investování.