Seznamte se s moderními technologiemi využívanými k opravě a čištění kanalizace

Moderní technika v dnešní době dokáže divy. Speciální přístroje se vyrábí téměř na vše. Co se týče kanalizace, existuje výkonná technika na její čištění, frézování, monitoring i opravy. Podívejte se s námi na nejnovější technologie v tomto oboru.

Čištění kanalizace probíhá prostřednictvím silného proudu vody

Pro odstranění sedimentů a jiných předmětů z kanalizace se využívají moderní vysokotlaká zařízení, která bývají nejčastěji umístěna ve větších vozech se skříňovými dveřmi. Vysokotlaké čištění je velmi efektivním řešením, kdy se využívá obrovský tlak vody. Její silný proud působí na znečištěné místo a dojde tak k odtoku veškerých usazenin. Voda je poháněna tlakovým čerpadlem a využívají se různé druhy trysek podle typu a velikosti usazenin.

Naskytly se problémy s kanalizací? Preferujte bezvýkopové opravy!

Pokud se u vás nebo ve vašem okolí porouchalo cokoliv s kanalizací, vždycky je lepší zavolat si odborníky na bezvýkopové opravy kanalizace. Proč? Nevzniknou vám náklady, které jsou spojené s výkopovými pracemi a doba odstávky provozu je snížena na opravdu minimální čas.

Problémům s kanalizací se dá vyhnout pravidelným monitoringem

I na monitorování kanalizace jsou dnes využívána velmi sofistikovaná zařízení. Většina monitoringu pro domovní kanalizaci se může provádět nástrčnými kamerami. Existují ale chytřejší monitorovací systémy s mnoha zajímavými funkcemi. Jejich součástí je například pohyblivá kamerová hlava, nebo laser, který dokáže zjistit ovalitu prasklin a deformací. Informace z kamery jsou přenášeny do speciálně upraveného vozidla, ve kterém je umístěn monitor a kde dochází k vyhodnocování pozorování. Na základě toho se může předejít havarijnímu stavu nebo mohou být rovnou navrženy opravy kanalizace.

Pokud nebudete vědět, na koho se obrátit, vyzkoušejte společnost IBOS, která se výrobou a prodejem techniky spojené s kanalizacemi zabývá již od roku 1999.