Co by nemělo chybět v hokejovém vybavení?

Hokej patří mezi velmi populární sporty, neboť mnoho malých chlapců by se chtělo stát novým Jardou Jágrem. Řada z nich si ovšem neuvědomuje, že cesta k této vizi je velmi náročná. Vyžaduje výjimečný talent, tvrdou dřinu a disciplínu. Dosáhnout svého cíle malým hokejistům pomůže též kvalitní hokejové vybavení, na němž se nevyplatí šetřit.

Brusle a hokejka jsou základ

Správná velikost bruslí, které pevně obemknou kotník a chodidlo, zabrání zbytečným pádům. Rozhodně byste k nákupu hokejové výstroje neměli přistupovat tím stylem, že koupíte větší, aby dítěti dlouho vydržela. Skvělou volbu představují brusle Bauer, jež vynikají perfektním zpracováním a dlouhou životností. Chcete-li malému hokejistovi dopřát skutečně to nejlepší, pořiďte mu brusle Bauer Vapor. Jejich zkosený střih umožňuje agresivnější styl bruslení. Co se týče hokejky, je u ní nejdůležitější správná délka. Hokejistovi na bruslích by měla dosahovat po bradu. Hmotnost a ovladatelnost hokejky je závislá na použitém materiálu. Tím je moderní kompozit či tradiční dřevo.

Bezpečnost na prvním místě

Hokejová výbava by měla zahrnovat dostatečné množství ochranných pomůcek, které eliminují riziko zranění. Řeč je o helmě s mřížkou či plexisklem, rukavicích, chráničích krku, ramen, loktů, kolen a holení. Velmi důležitou pomůckou je rovněž suspenzor chránící intimní partie. Jelikož se snadno obléká, při hře nepřekáží a dovoluje plnou hybnost, neměli by hokejisté na jeho používání zapomínat.

Aby cesta na trénink nebyla trápením

Jak je patrné, výčet hokejového vybavení je nemalý. Pro jeho přepravu je ideální hokejová taška s kolečky navržená tak, aby objemnou a těžkou výbavu pohodlně uvezla. Je vybavena dostatečným množstvím kapes a prostoru pro uložení věcí. Cestu na trénink rovněž zpříjemní pořízení hokejové bundy, která má díky funkčnímu materiálu výborné tepelně izolační vlastnosti.