Ruská ambasáda v Praze vám pomůže s vízy

Rusko patří mezi hojně navštěvované země nejen turisty, ale také obchodními partnery. Dobré obchodování se neobejde bez osobních kontaktů s partnery. Nevyplatí se příliš tlačit na termíny jednání, ale jakmile je datum schůzky jasný, buďte připraveni s potřebnými dokumenty.

Vyřízení turistického víza

Chystáte se pobývat v Rusku kratší dobu než jeden měsíc? Cílem může být nejen turistika, ale také obchodní cesta nebo soukromá návštěva. Potom postačí předložit na hranicích turistické vízum. Tuto variantu volí rovněž čeští podnikatelé, kteří neabsolvují časté návštěvy za účelem sjednání pracovních záležitostí. V případech frekventovanějších návštěv v obchodních záležitostech upřednostněte služební vízum, protože zajistí více vstupů i v delším časovém úseku. Vízum předložíte při odletu na letišti a následně na imigrační kontrole během vstupu do země.

Nutnosti pro udělení víza

Kladné vyřízení víza se spojuje s doložením vyžadovaných dokumentů. Ruská ambasáda v Praze po vás bude vyžadovat cestovní pas s platností aspoň šesti měsíců po datu vašeho návratu z cesty. Dále v něm nesmí chybět dvě volné strany pro turistické vízum, tři pro služební. Rovněž dodáte kopii pasové strany s údaji o žadateli. Vyplníte připravený formulář, kde si dejte pozor na správné vyplnění všech údajů, aby nedošlo kvůli chybě k zamítnutí. Jestliže máte k dispozici služební, turistické, pracovní, soukromé návštěvní, studijní nebo jiné druhy pozvání, přiložte ho.

Zaměřte se také na sjednání cestovního pojištění v zahraničí, protože Ruská ambasáda v Praze chce potvrzení o jeho zřízení na dobu platnosti víza. Uvádíte územní platnost a jméno. Nechte si udělat i standardní barevnou fotografii na doklady ve formátu 3,5 x 4,5 cm, přičemž fotka nesmí být starší jak šest měsíců. Záleží hlavně na druhu pozvání, podle jeho parametrů se odvíjí typ víza.