Sauna v pohodlí domova? Jde to i levně!

O tom, že saunování se blahodárně podepisuje na zdraví a podporuje imunitu, bylo napsáno mnoho podložených studií, jež návštěvníci wellness zařízení převádějí do praxe. Ideální saunování je to pravidelné a během celého roku. Byť s létem pro některé saunovací sezóna končí, jiní se saunují skutečně pravidelně po celý rok bez výjimek a mohou se těšit z odolného organismu, otužilosti a dnů bez nemoci. Jenže se najdou i takoví, kterým společné saunovací prostory nevyhovují a sází raději na privátní saunu. Máme dobré zprávy! Soukromé saunování si můžete užít doma, a to za velmi solidní ceny!

Benefity domácí sauny

Domácí sauna najde využití nejen v rodinném domě či na chalupě, díky praktickým rozměrům se vleze i do panelového bytu. Levná sauna je k dostání online, takže vám odpadají starosti s dopravou a každý šikovný kutil tak výrazně ušetří, když si svou saunu smontuje zcela sám podle přehledného manuálu. Dáváte-li přednost naprosté originalitě, stačí pořídit materiál a vyrobit si saunu na míru, s jejímž zařízením a vybavením vám pomohou specialisté na saunování, odborníci ve svém oboru s letitou praxí a portfoliem realizovaných projektů. Přitom podoba domácí sauny může být různá. Kromě klasické finské či suché sauny lidé často volí infrasaunu. Jedná se o kabinu s infrazářiči, které prohřívají tělo a blahodárně působí na lidský organismus.

Sauna do bytu či ven?

Ani v domácích podmínkách nemusíte slevovat ze svých požadavků. Zvláště, patříte-li mezi zkušené saunisty a chcete si i doma užít opravdové horko. Kromě infrasaunových kabin a tradiční suché sauny lze individuálně navrhnout též kombinovanou formu sauny, jež v sobě skrývá možnost finské sauny, infrasauny nebo suché sauny spolu s parní kabinou. Tu lze vylepšit různými bylinnými esencemi a aromaty a dopřát si tak ozdravnou wellness proceduru. Pokud vás ale neláká sauna do bytu, zajímejte se o venkovní provedení, kde lze ohřívací proces kombinovat s ochlazovacím bazénkem nebo relaxační zónou.