Alkohol v létě? Ochutnejte svěží koktejly se slivovicí!

Jakmile začne teploměr ukazovat vyšší teplotu, vytahujeme zahradní nábytek, napouštíme bazén, grilujeme a tak nějak po svém oslavujeme příchod léta. Jenže už za pár dní bychom uvítali ochlazení, protože svlažení v bazénku nepomáhá. Co takhle vyzkoušet nové, osvěžující koktejly, díky nimž se zbavíte pocitu sucha v ústech a zároveň si pochutnáte na luxusním drinku?

Budete potřebovat trochu slivovice, kterou dnes již koupíte online třeba v internetovém obchodě PanAlfréd.cz, kde najdete cenově dostupné varianty, a pro hlavní město navíc dovoz vaší objednávky zdarma! Kvalitní slivovice z českých pálenic je nepostradatelnou součástí letních koktejlů, proto volte špičkovou pálenku od prověřeného zdroje.

Jahodová pusa – sladký drink s tvrdým základem

Jahodové políbení je jedním z oblíbených koktejlů, které zvládne připravit každý. Hodí se skvěle na oslavu i večer k popíjení. Základem je samozřejmě dobrá slivovice, dále budete potřebovat 4 cl jahodového likéru, pomerančový džus a limetkovou šťávu ve stejném poměru 2 cl. Dáváte-li přednost ozdobeným skleničkám, připravte si sklenice s cukrovou krustou. Do šejkru přidejte všechny ingredience, pořádně protřepte, nalijte do připravené sklenice a ozdobte třeba jahodou či snítkou máty. Pokud budete mít chuť na ostřejší pití, upravte si poměr ingrediencí podle svých představ a udělejte z jahodové pusy pořádně tvrdý polibek!

Pro milovníky hustých koktejlů

Léto volá po ovocných ingrediencích, proto bude mít tento koktejl jako základ led, slivovici, malinový sirup a smetanu ke šlehání. Všechny ingredience v poměru 2 cl nalijte do mixéru nebo šejkru a důkladně protřepejte. Krémovou lahůdku ocení pánové a budete-li podávat pití s brčkem, určitě si ho rády vychutnají i dámy. Opět je pouze na vás, jak ostré pití ve výsledku připravíte, stejně jako ovoce či sirup z něj použijete. Dejte průchod vaší fantazii a tvořte z dostupného ovoce luxusní koktejly pro své hosty!

Příspěvek byl publikován v rubrice Potraviny a jídlo se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.