Respirátory – ochrana dýchacích cest pro vás i okolí

Respirátory patří v posledních měsících mezi často skloňovaná slova, neboť nás již více než rok provází prakticky kdekoliv. Ať už se chystáte vstoupit do budovy vašeho zaměstnavatele, supermarketu či na úřad. Vývoj covidové pandemie se intenzivně diskutuje v médiích a stále se objevují nová opatření či změny v restrikcích, jež nám významně zasahují do pracovního i osobního života. Ochranu úst dnes ale vnímáme prakticky jako samozřejmost. Pro mnohé se stal respirátor či nanorouška nezbytnou výbavou automobilu, ozdobou zpětného zrcátka i běžnou součástí každého batohu a kabelky.

Vybavte se kvalitními ochrannými produkty

Před nákupem se ujistěte, že vámi zvolené respirátory odpovídají požadovaným normám, zpravidla jde tedy o respirátory FFP2. Označení najdete na obalu i samotném respirátoru. U tohoto typu ochrany cest dýchacích vždy volte správnou velikost. Pokud je respirátor příliš volný, jeho funkčnost je snížena. Velké oblibě se těší respirátor v ultralehkém a prodyšném provedení v mnoha barevných variantách. Respirátor dnes totiž mnozí vnímají jako módní doplněk, který může ladit s vybraným outfitem.

Česká výroba respirátorů z prodyšných a certifikovaných materiálů slibuje vysokou kvalitu i dobrou cenu. Za vyzkoušení rozhodně stojí například značka GOOD MASK soustředící se na modely respirátorů z výhradně tuzemských, ověřených materiálů. Nejen respirátory koupíte z pohodlí domova skrze osvědčené webové stránky s širokou nabídkou a velmi zajímavými cenami.

Buďte krok napřed

Pokud dbáte na pečlivou hygienu rukou a dezinfekci prostor, máte z části vyhráno. Rozhodně nezahálejte ani s vybavením sebe a své rodiny atestovanými respirátory v mnoha barvách a provedeních. Co by vám doma rovněž nemělo chybět, jsou antigenní testy. Pomohou vám při prvotních příznacích rozpoznat, zda se jedná o zákeřné onemocnění a je nutné se izolovat. Díky výsledkům antigenních testů budete mít jistotu, že nejste hrozbou pro své okolí, proto se vyplatí mít vždy nějaký doma, na služebních cestách i při výletech s rodinou.