Vybíráme bytový textil. Záclony jsou opět v módě!

Důkaz, že se módní trendy neustále vrací, nevidíte jen v tom, jak se lidé oblékají, ale také jej můžete pozorovat na vybavení domácností. Ve spoustě domovů je možné spatřit doplňky, které byly in v dobách mládí vašich rodičů. Mezi takové prvky patří například záclony. Začátkem tisíciletí jejich sláva vyhasla a z většiny domácností se vytratily. Podíváte-li se ale dnes do oken bytů ve městě, všimnete si, že každé druhé je ozdobeno touto dekorativní textilií. Možná je na čase, abyste si také nějakou pořídili.

Jaké zvolit záclony podle stylu domácnosti

Volba vhodných záclon závisí především na stylu, v němž jsou pokoje, kam je budete pořizovat, laděny. Existují záclony, které se hodí do kterékoliv místnosti bez ohledu na to, jaký je její design. Jsou to kousky, jež nemají žádný nebo velmi decentní vzor, vypadají hladce a jednoduše. Ty budou slušet moderním ložnicím i rustikální kuchyni a neurazí tím pádem ani jako dárek. Pak jsou tu záclony s výraznými, zejména květinovými, vzory. Ty se budou vyjímat v místnostech laděných do vintage stylu. Tento design je zaměřen na retro prvky a je specifický použitím přírodních materiálů, neutrálních barev, květinovými vzory, objemnými závěsy a právě také romantickými záclonami, ubrusy a dalším bytovým textilem.

Od krejčové nebo z obchodu

Pokud si na to troufnete, můžete si záclony ušít doma svépomocí. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se vám výtvor nedaří a vy spotřebujete více materiálu, než jste zamýšleli. V takovém případě vás celá akce může vyjít na pěkný balík peněz. Druhou možností je oslovit zručnou švadlenu, jež nebude mít s takovýmto úkolem žádnou potíž. Avšak kvůli zakázkám si na produkt pravděpodobně nějakou dobu počkáte. Nejjednodušší způsob, jak získat parádní bytový doplněk, je zakoupení hotové záclony na internetu. Jediné, co musíte udělat, než si vyberete zboží, je změřit velikost okna a rozmyslet si, zda chcete, aby záclona sahala jen po parapet, nebo byla delší.