Proč jsou vinylové podlahy chytrou volbou

Při výběru podlahové krytiny se každý z nás zamýšlí, jak vybrat správně. Na trhu existuje nespočet různých druhů podlah a na vás je vybrat tu nejvhodnější, která bude nejen příjemná vzhledově, ale hlavně bude mít i nejlepší praktické vlastnosti pro vaše bydlení.

Nejoblíbenější volba

Mezi jeden z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin patří vinyl. Velkou výhodou této krytiny je snadná pokládka, údržba, a také odolnost a pružnost. Mimo jiné si můžete vybrat z velkého množství dekorů. Vinylové podlahy však mají další vlastnosti, které vás potěší.

Příjemné došlápnutí

Jednou z největších výhod je měkký a příjemný nášlap. Vinylové podlahy jsou tvrdé a přitom dokonale pružné zároveň. Nebudou vás studit, nekloužou a mají nízkou kročejovou hlučnost. Díky skvělé pružnosti velmi rychle zjistíte, že vinylová podlaha je nejen příjemná pro vaše chodidla, nenamáhá šlachy a klouby, ale zároveň příjemně hřeje.

Jednoduchá údržba

Rozhodně oceníte také snadnou údržbu. Vinylové podlahy jsou odolné proti nečistotám a nemusíte na ně používat žádné speciální prostředky, tak jako se používají například na dřevěné podlahy. Udržovatelnost patří mezi jednu z nejdůležitějších vlastností, která vám ušetří čas a také práci.

Dokonalá imitace dřeva

Jedná se o podlahu z umělého materiálu, ovšem nemá nic společného s levnou podlahou v rolích. Vinylová podlaha je pokládána v dílcích – luxury vinyl tiles. Vzhledem je však velmi podobná přírodním podlahám, nejvíce dřevěným podlahám. Kromě dřevěného vzhledu, můžete vinylovou podlahou simulovat korek, kámen, dlažbu nebo také textil, tedy koberce.

Elegance v barvách i dekoru

Vybírat si můžete z velkého množství vzorů, barev a textur. Tato podlaha dokáže působit velmi elegantně a je na vás, abyste si zvolili právě takový vzhled a dekor, který se bude hodit do vašeho bydlení. Světlejší dekor dokáže opticky zvětšit prostor a tmavý dekor se hodí do větších prostorů a je také velmi oblíbenou moderní volbou.

Vhodná i pro alergiky

Alergicky rozhodně ocení, že vinylové podlahy jsou skvělým pomocníkem, jak účinně bojovat proti alergii na prach. Tato alergie je velmi nepříjemná a prach se objevuje téměř všude a velmi těžko se mu vyhýbá. Díky snadnému čištění těchto podlahových krytin se však můžete prachu a špíny vždy rychle zbavit.

Dlouhá životnost

Velkou výhodou je také odolnost podlahy. Určitě oceníte její dlouhou životnost a vinylová podlaha vám tak bude sloužit několik let, bez jakýchkoliv problémů. Vinylové podlahy se vyznačují také tím, že skvěle imitují dřevo, ale zároveň mají mnohem větší odolnost než dřevěné podlahy.

Odolnost podlahy

Vinylové podlahy se hodí skvěle například do kuchyně, kde se může stát, že vám na zem spadne hrnec, kovová naběračka nebo cokoliv, co by mohlo podlahu poškodit. Jsou totiž mimořádně odolné proti poškrábání, skvrnám a také proti odírání. Pokud se vám přece jen podaří podlahu lehce poškrábat, tak není problém horní vrstvu podlahy renovovat.

Ideální volba pro mazlíčky

Vinyl je také skvělou volbou pro majitele psů nebo koček. Domácí mazlíčci nebo děti po sobě na podlaze často zanechají stopy, poškrábání nebo skvrny. Pokud zvolíte vinylovou podlahu ušetříte si spoustu problémů a starostí. Snadná udržovatelnost, jednoduché čištění a odolnost proti poničení podlahy jsou nedocenitelné výhody, díky kterým je volba vinylu chytrou a efektivní možností.