Připravte si doma Itálii!

Už dlouho přemýšlíte, že byste pro vašeho partnera, rodinu nebo přátele rádi uspořádali společný oběd nebo večeři u vás doma, jenže vás nenapadají žádné vhodné recepty? Zkuste Itálii! Italská kuchyně je celosvětově velmi oblíbená, což svědčí o jejích výborných receptech a chutných pokrmech, nad kterými se bude rozplývat i ten nejvybíravější jazýček. Jakými dobrotami je můžete pohostit?

Proslulé italské rizoto a těstoviny

Mezi ty nejtypičtější italské pokrmy patří rizoto. Italské rizoto, to je kvalitní rýže Carnaroli, poctivý vývar, bílé víno a typické přísady, jako jsou sušená rajčátka, houby, česnek, černé olivy, krevety, parmazán nebo lanýže. Italské rizoto nemá konzistenci jako to „české“, které běžně znáte z restaurace, nebo které si doma připravujete z toho, co vám nabídne lednice. Naopak. Italské rizoto je luxusní zážitek. Speciální rýže na rizoto nabízí pokrmu krémovou konzistenci a díky tomu, že se nevaří ve vodě, ale vývaru, má rizoto dokonale harmonickou chuť. Jaké italské rizoto si ale vybrat? Zkuste například:

– rizoto s rozmarýnem a rajčaty,

– rizoto s hříbky,

– rizoto s cizrnou a pancettou,

– rizoto s lanýžem.

Další možností, jak své návštěvníky pohostit, je samozřejmě pasta – tedy italské těstoviny. Italové těstoviny milují a připravují si je hned několikrát za týden. Jsou v jejich přípravě mistři, kterými se stanete i vy, když uvaříte těstoviny s tradičními italskými ingrediencemi. Velmi důležitý je výběr těstovin. Pokud k nim budete připravovat omáčku, vybírejte takové těstoviny, na kterých bude omáčka dobře držet. Doporučujeme tagliatelle, spaghetti, linguine nebo penne. Vyzkoušejte například těstoviny s tuňákem, spaghetti s rajčatovou omáčkou sugo, výborná bude i houbová omáčka nebo italské bazalkové pesto, které má své využití v mnoha dalších italských pokrmech.

Italské těstoviny jsou výborné proto, že se k jejich přípravě používají pouze ty nejkvalitnější ingredience. Určitě na jejich přípravu využijte extra panenský olivový olej, který zaručí dokonalé snoubení chutí.

Už se vám sbíhají sliny? Vyberte si jeden z našich nápadů na italský oběd a vytvořte pro vaše drahé takový pokrm, na který nikdy nezapomenou.

Dobrou chuť!