Nedejte šanci nachlazení!

Zima je v plném proudu a s ní také doba, kdy o nemoci a nachlazení není nouze. Pro imunitní systém je neustálý nápor chladu zatěžkávácí zkouškou. Abyste zvládli odolávat, je potřeba se dostatečně chránit – ať už změnou životosprávy, konzumací vitamínů, teplým oblečením a také pohybem.

Energie a zahřátí

Pokud i vy jste jedním z těch, kteří si start do nového dne bez šálku kávy nedokážou představit, měli byste vědět, že tento kofeinový nápoj toho umí daleko více, než jen zajistit, abyste po cestě do práce neusnuli. Kvalitní zrnková káva vás totiž dokáže nejen potěšit lahodnou chutí a charakteristickým aromatem, ale dovede být i zdraví prospěšná. Jednak nastartuje váš organismus, upevní imunitu a navíc vás krásně zahřeje. Dokonce může být i velmi nápomocná při léčbě chřipky a nachlazení. Pít kávu je ale hlavně potěšení. Posedět si u vonící kávy, třeba i s přáteli, je velmi příjemné. Díky kávovaru si navíc šálek své kávy můžete vychutnat i v pohodlí vašeho domova a přesně tak, jak to máte rádi. Na výběr je velké množství různých typů kávovaru, ale pokud máte jednoduchý vkus a spokojíte se prostě s tím nejlepším – i toho nejnáročnějšího milovníka kávy zvládnout uspokojit kávovary značky Nuova Simonelli, které patří mezi absolutní špičku.

Rozmanitý výběr chutí

Jestliže nejste zrovna fanoušky kávy, určitě nepohrdnete šálkem horkého čaje. I ten je velký pomocník na povzbuzení imunitního systému a boje s nachlazením. Navíc bylinné čaje vám mohou pomoci na širokou škálu různých chorob, které vás možná trápí. Taky vám dodá potřebné vitamíny, např. ovocné čaje obsahují velké množství vitamínu C, který je proti nachlazení a chřipce klíčový. Vybírat můžete z mnoha druhů, chutí i vůní – důležitá je ale kvalita. Vedle rozhodně nešlápnete s favoritními značkami, které nabízí to nejlepší na čajovém trhu. Mezi ty nejlepší patří Ahmad Tea, Twinings, English Tea Shop nebo Filicori Zecchini. V jejich sortimentu najdete, mimo nejpopulárnější černý a zelený čaj, také mnohé variace ovocných a bylinných čajů.

Vychutnejte si ten svůj!