Pomocník při výběru ponča pro vodní sporty

Ponča už dávno nejsou otázkou pouze běžného módního světa nebo klasických obyvatel Ameriky, kteří v nich vybíhali na stráně pást dobytek. Dnes naleznete na trhu i ponča vyloženě praktická, jejichž nákupem jistě neprohloupíte. My se společně podíváme, jak se to má s ponči určenými pro vodní sporty.

Ponča pro vodní sporty a jejich význam

Ve světě vodních sportů se ponča stále více dostávají do povědomí, takže se po nich v obchodech doslova práší. Nejkvalitnější ponča se vyrábějí ze 100 % polyesteru, což zaručuje maximální míru pohodlí pro sportovce. Je tomu tak zejména proto, že má polyester takřka stejné vlastnosti jako bavlna. Na rozdíl od ní se ale nemačká a nezadržuje tolik vodu.

Důvody, proč si pořídit pončo, jsou také hlavně praktické. Při provádění vodních sportů může snadno dojít k prochladnutí těla, které může mít pro sportovce nedozírné zdravotní následky.

Ponča udržují tělo v teple před i po sportovním výkonu, takže prochladnutí nehrozí.
Ponča navíc skýtají výhody i z hlediska převlékání na lidmi přeplněné pláži.

Nasadíte si jej a pohodlně přitom můžete vyklouznout z neoprenu, aniž by z vás lidé kolem viděli víc, než je potřeba. S ručníkem obtočeným kolem těla by se vám tento úkon prováděl o dost krkolomněji.

S příchodem ponč tedy dochází k ústupu ručníků a osušek, protože už jednoduše nejsou třeba.

Základní druhy a rozdělení ponč

Je nad míru jasné, že základní rozdělení ponč se opírá o pohlaví. Na trhu tedy naleznete dámská ponča a pánská ponča. Dokonce oblékne i své drahé ratolesti, protože se samozřejmě dělají i dětská ponča.

Každá skupina skýtá zájemci široký sortiment různých střihů a barev, takže je jen na vás, jaký model nakonec pro sebe nebo své blízké zvolíte. Dětská ponča navíc mnohdy zdobí obrázky oblíbených televizních a filmových postav, za které vám určitě s leskem v očích poděkují.

Jak už bylo řečeno, na trhu se můžeme setkat s širokým spektrem různých ponč. Barevná ponča jsou pak naprostým základem každého prodeje. Kromě barevných specifik si však můžete vybrat i pončo s kapucí nebo třeba ručníkové pončo.

Ponča s kapucí zejména děti určitě dokáží ocenit, protože už nebudou muset chodit pro zmrzlinu s ručníkem obtočeným kolem mokrých vlasů. Prostě a jednoduše přehodí kapuci přes hlavu a mohou se vydat vstříc vytoužené sladké dobrotě.

Dost možná se stejné radosti dočkáte i od vašeho manžela, u kterého se pouze vymění zmrzlina za sklenici vychlazeného piva.

ručníkové pončo

Při výběru ponča dbejte na kvalitní materiály a osvědčené prodejny

Právě díky nenadálému rozšíření ponč se na obchodním poli můžete setkat se spoustou nekvalitního zboží. Proto se vyplatí sázet na osvědčené prodejny, za kterými stojí celá řada spokojených zákazníků.

Mezi jednoho z těchto prodejců patří značky Mystic, která se specializuje na oblečení a vybavení pro vodní sporty. Ponča Mystic si můžete prohlédnout na Showroomech Mystic v Brně či Praze. Nebo pokud dáváte přednost pohodlnému výběru z domova – www.mysticstore.cz