V domácí pracovně má místo laserová tiskárna

Pamatujete si, kolik stála před lety černobílá laserová tiskárna? Kdo se pousmál tak ví, že dřívější pravidlo o drahých laserových tiskárnách, které si pořizujeme výhradně do kanceláří už dávno neplatí. Laserová tiskárna má místo i u vás doma, na pracovním stole.

Mýty o laserových a inkoustových tiskárnách

Bohužel se i dnes setkáte s názorem, že do domácnosti si máte pořídit inkoustovou tiskárnu. Že se laserová tiskárna vyplatí jen firmám, které tisknou stovky stránek týdně. Tiskárny pro domácnost pak máte vybírat jen z řady inkoustových tiskáren.

Toto pravidlo už dávno neplatí a uslyšíte jej jen z úst těch, kteří nemají povědomí o aktuálních cenách a užitečnosti laserové tiskárny. Pokud doma nechcete tisknout vlastní fotografie tak není důvod, proč byste se při výběru tiskárny pro domácnost měli omezovat jen na modely používající inkoust.

Laserovou tiskárnu využijete i doma

O nutnosti mít doma tiskárnu jste se již několikrát přesvědčili. Chystáte si podklady na zítřejší schůzku, připravujete s dětmi materiály do školy, tisknete si formuláře, které předkládáte na úřadech. Podnikání dnes často znamená i práci bez kanceláře, vše obsloužíte z obývacího pokoje nebo ložnice.

Kdo pracuje část týdne z domu, bez tiskárny se neobejde. Tiskárna je vítaný pomocník i při zábavné a kreativní činnosti. Věděli jste, kolik krásných obrázkových návodů, skládanek, omalovánek a her je k dispozici k vytisknutí zdarma?

Slíbíte dítěti zábavné malování a vkládáte papíry do tiskárny. Teď vás čeká dlouhé čekání, protože hotový výtisk se ven dostává po milimetrech za ohlušujícího vrčení. Na to přeci nemáte čas ani nervy!

Je na čase zvážit pořízení barevné laserové tiskárny. Za chvíli děti povyrostou a v době studia budete tisknout téměř denně. Ano, v moderní domácnosti nesmí laserová tiskárna chybět.

barevné laserové tiskárny

Proč laserovou tiskárnu

Výhody laserových tiskáren jsou dobře známé. I dříve by jí dali mnozí uživatelé přednost. Odradila je jen jediná věc. Tehdejší pořizovací cena. Dnes už seženete laserové tiskárny za velmi nízkou cenu, ty nejlevnější se pořizovací cenou vyrovnají i některým modelům inkoustových tiskáren.

Dokonce jsou k dostání i repasované laserové tiskárny, pořizovací cena je pak opravdu pár stokorun. Laserový tisk je mnohem kvalitnější a stránka se vám nerozmaže ani při drobném kontaktu s tekutinou.

Náklady na provoz tiskárny jsou zanedbatelné, a to i díky možnosti zakoupit nejrůznější neoriginální tonery. Na toner do laserové tiskárny se můžete spolehnout, nedochází k jeho zasychání ani ve chvíli, kdy tiskárnu delší čas nepoužijete. Když se po letech podíváte na výtisk, bude mít stejné barvy, jako v době tisku.

Stručné představení laserové tiskárny:

  • rychlý a kvalitní tisk,
  • nízké náklady na provoz,
  • oproti inkoustu je méně hlučná a toner nezasychá,
  • výtisk je stálý a voděodolný,
  • není vhodná pro tisk fotografií.

Chcete ušetřit při koupi laserové tiskárny? Pak si projděte nabídku renomovaného prodejce repasované výpočetní techniky InComputer.cz!