Pohádková zimní svatba

Krásná romantická zákoutí, bohatá sněhová nadílka, neopakovatelná pohádková atmosféra, originální a dech beroucí fotografie – to vše je svatba v zimě. Mnoho snoubenců volí říct si své „ano“ právě v tomto ročním období. Pokud i vy plánujete svatbu, nemusíte čekat na hlavní sezónu. Zima má totiž své jedinečné kouzlo. V čem spočívá?

· Služby jsou dostupné

Vzhledem k tomu, že drtivá většina párů zvolí jarní či letní období, nemusíte se bát, že by v zimě nebyly dostupné všechny služby, které budete potřebovat. Oblíbenou restauraci, zámek, kapličku, kapelu, fotografa a mnohé jiné služby nezbytné k organizaci svatby máte nejvyšší šanci dostat právě v zimě. S tím se pojí i fakt, že na zimní svatbě výrazně ušetříte. Ceny jsou totiž mnohem nižší než v sezóně.

· Bílá, kam se podíváš

O tom, že je bílá barvou svatební, není žádný pochyb. A v jakém ročním období si ji můžete více užít než v zimě! S tím souvisí i výběr svatebních šatů, které mohou, ale nemusí být čistě bílé. S bílou se bude krásně doplňovat luxusní zlatá, elegantní fialová či modrá. Do těchto barev můžete stylizovat i společenské šaty pro družičky či oblek pro ženicha. Vyhrát si můžete i se svatebními doplňky. Proč si místo klasického závoje neudělat korunku z krystalů či křišťálu? Budete se na své svatbě cítit jako zimní královna.

Nezapomeňte také na svatební obuv – kozačky, které se schovají pod suknici šatů, jsou ideální. Celé to potom můžete završit bílým či zlatým kožíškem.

· Zima je téma sama o sobě

Zimní měsíce vám také velmi usnadní téma a dekorace celého obřadu i hostiny. Proč vymýšlet něco složitého, když zima dokáže vykouzlit celé téma sama? Vsaďte na motivy vloček či sněhu. Na hostině můžete mít sáně, lucerničky či velké svícny. Stačí jen zapojit fantazii a základ už máte hotový.

· Sezónní občerstvení

I jídlo a pití můžete pojmout tematicky. Místo klasického menu můžete nechat udělat raut, kde nebude chybět sušené ovoce, cukroví, skořicové perníčky, jablka v karamelu, ale i těžší jídla, na která by třeba v létě nebyla taková chuť. Velká variabilita je i ve výběru nápojů. Hosté jistě ocení svařák, horkou medovinu, punč či čokoládu.