Odemkneme si s nimi auto, před vašimi cestami na dovolené, výlety, do práce nebo na nákupy. To ale není z daleka vše, co váš autoklíč umí a k čemu vám může být užitečný. Věděli jste, že může být také jedním z prvkem zabezpečení vašeho vozidla. Jaké jsou další užitečné funkce, které lze díky autoklíči využít?
Autoklíče patří k autu tak neodmyslitelně jako kola, volant nebo řadicí páka. Není to tak dávno, co autoklíče sloužily jen k odemčení dveří auta a k nastartování motoru. K této funkci se však v dnešní době díky elektronice přidávají i další vychytávky, které nám podstatnou měrou zpříjemňují život. Mezi ně patří například dálkové ovládání centrálního zamykání nebo imobilizér, který chrání auto od krádeže. Ke všem elektronickým funkcím je nutná baterie. Co se ale stane, když se vybije?
Pokud se baterie v autoklíči vybije, ovlivní to odemykání a zamykání auta, jelikož je baterie nutná k přerušení signálu zabezpečení auta. Právě kvůli těmto situacím se většina aut dá odemknout a zamknout i manuálně. Na startování vozu nemá vybitá baterie vliv, jelikož je imobilizér řízen přes pasivní transpondér, a tedy nepotřebuje vlastní zdroj energie.
Klíče od auta s multifunkčním ovladačem dnes obsahují takové vychytávky, jako je zamčení vozidla při určité rychlosti, stažení a vytažení oken, nastavení zvukových signálů i blikání směrových světel, aktivace či deaktivace alarmu, konfigurace sirény či vytápění zrcátek. Nastavení ovladačů můžete při využití správného softwaru vyzkoušet i doma, v autoservisu se o vás však vždy dobře postarají a poskytnou vám vše, co si budete přát a bude v jejich silách.
Využíváte doplňkové funkce ovladače auta nebo autoklíče používáte pouze pro odemčení a startování? Zvyk může být sice železná košile, ale využívání pokroku a nových technologií vám může život tolik zjednodušit.