Pochybovat znamená myslet

Kdo by neznal pověstnou větu Reného Descarta „myslím, tedy jsem“. Jádro jeho filozofické jistoty je nyní prohloubeno a kromě toho, že musíme myslet a vědět, o čem mluvíme, je zcela přirozené také pochybovat. Nemusíte s davem názorově souhlasit, musíte ale na sobě pracovat a naučit se kriticky myslet. V praxi to znamená, že vás nepohltí vyřčená fráze či názor, ale naopak vaše snaha je porozumět a pravdu najít. Tento postoj je více než žádaný v dnešní společnosti, proto neváhejte a začněte se učit také kriticky myslet, třeba na odborném kurzu pod taktovkou známého rétora, Františka Hroníka.

Jaké jsou cíle kurzu?

Rozhodnete-li se investovat do sebe sama, určitě neprohloupíte. Za výjimečnou cenu získáte celodenní kurz v minimálním počtu účastníků, aby byl dostatečný prostor pro rozvinutí debaty a názorové odlišnosti. Celý kurz se nese v podstatě kritického myšlení a technikách, jež se k němu využívají. Stejně tak si interaktivní formou vyzkoušíte techniky prohloubit a co nejlépe zapamatovat. Kritické myšlení zahrnuje několik hlavním cílů, jež oceníte v obchodním životě i denní komunikaci s rodinou a přáteli. Díky kurzu se naučíte přistupovat k problémům kriticky. Dozvíte se, jak to s takovýmto myšlením nepřehnat a stejně tak vám budou odkryty nejčastější chyby a omyly v myšlení a rozhodování. Díky kurzu se naučíte rozpoznat techniky kritického myšlení, aplikovat je do praxe a následně v životě prohlubovat. Kritické myšlení vám umožní otevřeně přistupovat k problémům s více stran.

Český psycholog a lídr konferencí

Kurz kritického myšlení vede přední český psycholog a řečník, František Hroník, který působí rovněž jako konzultant a manažerský kouč. Jeho názory a postřehy naleznete také v řadě odborných knih, jež se specializují převážně na problematiku řízení lidských zdrojů. Neváhejte a vzdělávejte se bez rozdílu věku či profesního zaměření. Uvidíte, jak vám nový přístup k myšlení pomůže vnímat názorové rozdílnosti.