Styly bydlení, které vás inspirují

Stanovit si styl svého bydlení se může občas zdát problematické, a to hlavně proto, že by bydlení mělo být nejen designové, ale hlavně funkční a praktické. Inspirujte se nejoblíbenějšími styly bydlení, které vám pomohou rozhodnout se, jak má vypadat právě váš dům.

Skandinávský styl

Vyhledávaným stylem, který bývá často použit nejen v bydlení, ale také v módě, je skandinávský styl. Jedná se o inspiraci skandinávskými zeměmi, inspirací severskými motivy, barvami jako je například bílá, béžová, hnědá a použitím přírodním materiálů. Skandinávský styl nejvíce vystihují sruby nebo oblíbené dřevostavby. Pokud chcete bydlet v podobném stylu, nebojte se v domě přiznat dřevěné trámy, postavte si dřevěnou garáž a na garážová vrata si nechejte vyrobit potisk s dřeveným motivem. Severské motivy vás budou bavit a pomocí přehozů, dek a polštářků vytvoříte velmi útulný interiér.

Industriální styl

Zajímavým stylem je také industriální styl se svým zhlédnutím se v průmyslu. Industriální prostory bývají často rekonstruovány ze starých továren a průmyslových objektů a skladů. Velkou výhodou tohoto stylu je velký prostor, kdy většinou veškeré bydlení bývá umístěno do jedné, hlavní místnosti. Co se týče exteriéru tak mnohdy ani nevíte, že je daná budova obyvatelná. Pokud se chcete inspirovat i interiérem, tak se nebojte závěsných houpaček, domácí posilovny nebo rozdělením velké místnosti pomocí závěsů, případně větších rolet.

Volnomyšlenkářský styl

Patříte-li k milovníkům hippies éry, tak určitě zajásáte z volnomyšlenkářského stylu. Nechybí mu barvy, kombinace zdánlivě nekombinovatelných prvků a naprostá svoboda a volnost. Do exteriéru rozhodně patří květiny, malované květináče a ručně vyráběné dekorace. Interiér může být útulným místem, kde nechybí svíčky, dekorace, girlandy a také fotky a suvenýry z cest. Batika zde hraje prim a přehozy, deky a polštáře k sobě nemusí na první pohled ladit. Volnomyšlenkářský styl garáže může být opět podtržen vhodně zvoleným designovým potiskem garážových vrat.

Ekologický styl

Pro milovníky venkova je ideální inspirací ekologický styl bydlení. Jedná se o bydlení, které koresponduje se zdravým životním stylem a se šetřením životního prostředí. Toto bydlení využívá minimálně moderní technologie a zaměřuje se spíš na jakýsi návrat k přírodě. Inspirací mohou být horské chaty a chalupy, pěstěné zahrady a také vlastní výrobky, od závěsů v domě, až po plot s hrníčky před domem.

Moderní styl

Současným moderním stylem je myšleno naopak využití veškerých moderních technologií k ulehčení bydlení a zařízení domova. Patřit mezi ně může dálkové ovládání na sekční garážová vrata, pohybová čidla pro osvětlení nebo nejmodernější alarm pro zabezpečení domu. Spousta těchto vychytávek je propojena s ovládáním přes počítač a mnohé je možné ovládat i přes chytré mobilní telefony.

Tak ať se vám i vašim blízkým dobře a pohodlně bydlí!