Pěna, nebo pružiny? To je oč tu běží

Vybíráte zbrusu novou matraci, na které budete každý večer usínat a každé ráno se probouzet? Výběr matrací je dnes opravdu široký. Na trhu naleznete nejen latexové matrace, ale také pružinové matrace, pěnové matrace nebo taštičkové matrace. Největší boj však svádí pěnové a pružinové matrace. Že taky nevíte, jestli sáhnout po pružinách nebo po pěně? Pojďme ten souboj konečně ukončit!

Pěnové matrace se přizpůsobí tělu 

Pěnové matrace lze označit za hit současnosti. Důvodem toho je fakt, že jsou cenově dostupné, přesto nízká cena nemá vliv na kvalitu matrace. Aktuálně je na trhu několik druhů pěnových matrací. Jednotlivé druhy se liší materiálem, z něhož byly vyrobeny. Ovšem u všech typů pěnových matrací platí, že jsou skvěle prodyšné, což ocení především jedinci, kteří se víc potí. Také jsou tvarově stálé, přesto se umí hravě přizpůsobit tělu. A kromě toho se pyšní dlouhou životností, což je u matrací velice důležité. Matrace přece jenom nejsou nic levného a utrácet za ně každý rok opravdu nechcete. 

Pěnové matrace jsou odborníky i lékaři velice často doporučovány lidem, kteří trpí na bolesti zad. Doporučovány jsou však také seniorům, kteří potřebují taktéž příjemnou oporu při spánku. 

Pružinové matrace bez roztočů

Pružinové matrace už dávno nejsou těmi, jaké je známe z dřívějška. Dnes jsou pružinové matrace velmi vychytané! Pružiny už nepíchají do zad, naopak jsou vzájemně propojené a jsou vyrobené z tenkých ocelových drátů, které ani necítíme. Jejich hlavní předností je dokonalá prodyšnost, čímž se předchází vzniku plísní i roztočů. Jejich velkou výhodou je i vysoká životnost vysoká nosnost. 

Rozhodující tedy při výběru bude rošt, který v posteli máte. Pakliže je polohovatelný, sáhněte po pěnové matraci, která se polohovatelnému roštu přizpůsobí. V případě pružinových matrací je třeba volit rošt pevný.