Nová okna – nezbytnost garantující úsporu za energie

Zvažujete, zda investovat do nových oken a přitom se pořád ujišťujete, že ta stávající ještě pár let poslouží? Zároveň vás ale každý rok děsí vyúčtování za topnou sezónu, protože si uvědomujete, že právě přes okna vám uniká teplo? Nebo nemáte dostatek finančních prostředků, abyste nová okna mohli financovat? Obraťte se na firmu, která se specializuje na okna, dveře, stínící techniku i doplňky a garantuje vám výrobu, montáž i servis a samozřejmě též přijatelné ceny.

Tradiční otázka – jaká okna?

Pokud nevíte, jaká okna zvolit, začněte u plastové varianty. Plastová okna patří mezi nejoblíbenější, a to především pro dostupnou cenu, dlouhou životnost a snadnou údržbu. Plastová okna lze doplnit o plastové parapety, jež jsou barevně a tvarově stálé. U plastových oken si smíte zvolit dekor simulující dřevo. Stejně tak je pouze na vás, zda dáte přednost levné bílé variantě provedení, popřípadě budete kombinovat moderní design s mosazným kováním. Něco jiného představují špaletová okna. Jsou určena zejména pro zachování původního vzhledu historických staveb, zároveň uspokojí nároky na bezpečnost, izolaci a ovládání. Mnoho majitelů novostaveb volí právě tato okna, jež jsou zárukou kvality a propracovanosti v důsledku přísných norem.

Návrat k přírodě

Vneste do svého domova alespoň kousek přírody, k tomu vám pomohou dřevěná okna. Stanou se jasnou volbou náročných uživatelů, je potřeba zdůraznit, že vyžadují pravidelnou péči, aby si uchovala svůj zánovní vzhled a všechny vlastnosti. Nabídku oken pak uzavírají hliníková okna, jež patří mezi cenově nejdražší.  Hliník je extrémně odolný, lehký a zároveň umožňuje výrobu atypických rozměrů oken či velkoformátových skleněných tabulí. Hliníková okna jsou též symbolem luxusu a originality, proto patří okna i dveře z hliníkových profilů mezi žádané.