Nenechte zimu připravit vás o vaši krásu!

Po několika letech se k nám letos opět vrátila pravá, nefalšovaná a především dlouhá zima se vším všudy. A ta představuje pro naši imunitu pořádnou zatěžkávací zkoušku. Trpí však nejen náš organismus, ale také vzhled – od vlasů, přes pleť, až po pokožku rukou a nohou. Nechceme-li dopustit, aby na nich chladné počasí zanechalo stopy, je třeba věnovat jim speciální péči, bohatě nám to potom vrátí.

Nechte si poradit

Zřejmě každá z nás ví, že pravidelná starostlivost je nutná v průběhu celého roku. Čeho se ale konkrétně vyvarovat a co nám naopak nejvíce prospěje mnohdy ani netušíme. Proto bychom se měli svěřit odborníkům, kteří nám poradí a doporučí, co je pro nás nejvhodnější. Návštěva kosmetického salonu alespoň jednou měsíčně by měla být samozřejmostí. Zkušená kosmetička vytvoří ošetření na míru vaší pleti, pomůže vybrat vhodné krémy, ale poradí třeba i s denním líčením. Naučí vás, jak vytvořit precizní make-up, který vydrží celý den a bez ohledu na počasí, ukáže vám pár jednoduchých triků, jak vyzrát nad nedokonalostmi a předvede pár fíglů, kterými zvýrazníte vaše přednosti.

Dostaňte vlasy do kondice

Rovněž vlasy nejsou v zimě v takové kondici, jak bychom si přáli. Ostatně není divu – vítr, mráz, prudké střídání teplot a přechody z tepla místnosti ven do zimy je extrémně zatěžují. Jsou bez lesku, unavené a působí nezdravě. Mnoho z nás bojuje také se suchými a roztřepenými konečky. Pokud žádné ozdravné kúry nepomáhají, vypravte se do dámského kadeřnictví a nechte si je o kousek zkrátit, podstatně jim tak ulevíte. Poté dopřejte vlasům výživu, a to nejen zvenčí, ale také zevnitř. Strava se totiž výrazně podepisuje na jejich kvalitě. Do jídelníčku proto zařaďte dostatek vitaminů a minerálů – ideálně ve formě čerstvé ovoce a zeleniny.

Nezapomínejte na nohy

Zvýšenou pozornost je třeba věnovat také pokožce rukou a nohou. Zatímco návštěva manikérky se stala pravidelnou součástí našeho života, pokud jde o péči o nohy a pedikúru, v té máme jisté rezervy. Přitom právě v zimním období, kdy trávíme spoustu času v uzavřených botách, jsou naše chodidla obzvlášť zatěžovány. Najděte si proto čas a vyrazte alespoň jednou za měsíc za profesionální pedikérkou – a vaše nohy budou jako v bavlnce. Tak, nenechte je trpět!