Chcete hrát golf? Začněte správným výběrem holí!

Rádi byste si splnili předsevzetí, že začnete letos hrát golf? Pak jej vezměte pořádně zodpovědně! Pokud nevíte, co si do vašich golfových začátků pořídit, přečtěte si náš dnešní článek, který se bude věnovat praktickým tipům při výběru golfových holí pro začátečníka.

Golfové hole pro začátečníka

Každý hráč má povoleno mít ve svém golfovém bagu maximálně 14 holí. Jako začátečníci je ale všechny určitě nebudete potřebovat, bude vám bohatě stačit i polovina. Přemýšleli jste tedy, které golfové hole do golfového bagu pořídit? Vybrat si můžete kompletní golfové sety, nebo si koupit golfové hole jednotlivě. U jednotlivých holí se však připravte na několikrát vyšší celkovou cenu všech holí.

Kompletní golfové sety mají tu výhodu, že obsahují již všechny potřebné golfové hole, navíc je můžete sehnat za výhodnější cenu nebo sáhnout po těch z druhé ruky. Kompletní golfový set obsahuje hole driver, dřevo, hybrid, sadu želez, wegde a putter. Hole jsou uloženy v golfovém bagu, což je praktická cestovní taška pro vaše hole.

Jak golfové hole vybrat

Golfové hole z již kompletního golfového setu jsou více univerzální, aby dobře posloužily každému začátečníkovi. Jak je ale vybrat, když je nabídka velká? Golfové hole

· by se vám měly dobře držet v ruce,

· měli byste s nimi mít při hře dobrý pocit,

· musí se vám však také líbit, jelikož s nimi strávíte mnoho času.

Hezkým golfovým vybavením se můžete motivovat k lepším výsledkům a větší pohodě během hry. Začátečníci ale často dělají tu chybu, že zvolí golfové hole od těch nejdražších značek s přesvědčením, že to pro ně budou hole nejvhodnější. Omyl! I ten nejlevnější golfový set pro vás může být vhodný. Značek, které nabízí golfové hole nebo pánské, dámské i dětské golfové oblečení je velká spousta, můžete si mezi nimi najít i levnější zástupce, kteří vás ladně provedou vašimi začátky ve vaší golfové kariéře.