Nebojte se alternativních tradičních výrobků

Život bez tabáku? Ten si mnozí lidé po celém světě nedovedou ani za mák představit. Tento objev šestnáctého století byl původně čistě výsadou pánů. U dam se jeho užívání neslušelo, postupně se však toto privilegium rozšířilo i mezi ně. Bylo zkrátka potřeba více prodávat, a tak se toto tabu začalo postupně bořit za účelem rozšíření portfolia spotřebitelů. Nezávislá, elegantně potahující žena se ve dvacátém století stala symbolem svůdnosti. Dnešní společnost má na atraktivitu uživatelů tabáku rozdílné názory, přesto je ale stále velmi oblíbený.

Na dvacatero způsobů

Možná už jsme zapomněli, jak moc je tento produkt všestranně využitelný. Má význam jako surovina v chemickém a kosmetickém průmyslu, ale také jako krmivo zemědělských zvířat. Samozřejmě slouží především k užívání, a to hned v několika formách od úplné klasiky, přes doutníky až po dýmky včetně těch vodních. Zároveň si ho mohou fajnšmekři pořídit na žvýkání či šňupání, zkrátka fantazii se meze nekladou a každý si může vybrat to své. Dnes už dokonce existují pokrokové alternativy těchto tradičních výrobků. Moderní uživatel využívá zařízení elektronická nebo ta určená k nahřívání tabáku, v Česku je například oblíbená značka Pulze. 

Sláva moderním technologiím

Od klasických výrobků dnes stále více lidí postupně ustupuje. Pokud si kladete otázku, proč by někdo následoval trendy jako nahřívací zařízení na úkor svých starých návyků, hned si to objasníme. Takové zařízení Pulze má několik výhod. Díky tomu, že se náplň zahřeje na vysokou teplotu a nemusí se přímo zapálit, nevytváří škodlivé spaliny jako:

  1. Dehet
  2. Oxid uhelnatý

Nepřítomnost těchto látek s neblahými vlivy na tělo výrazně snižuje škodlivost užívání produktu. Navíc si můžete vybrat z široké škály příchutí podle nálady. Dalším benefitem je zcela nepochybně to, že nevzniká smrdutý dým, díky čemuž: 

  • neobtěžujete okolí,
  • nemusíte opouštět kolegy či přátele a stahovat se do povzdálí,
  • nezapácháte vy ani vaše oblečení,
  • nežloutnou vám zuby a nehty.

A nakonec to nejlepší – tyto pokrokové varianty nezatíží váš rozpočet více, než jste zvyklí, ba právě naopak své peněžence ulevíte!

Autor: Elena Gotfried

Příspěvek byl publikován v rubrice Life style a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.