Blesková půjčka: Kdy ji využít, abyste se nedostali do bludného kruhu splátek?

Finanční polštář by měl mít každý člověk, který je zaměstnán déle než rok po absolvování studia. Se zvyšující se mírou inflace a stoupajícími cenami potravin, nákladů na bydlení a spotřebního zboží je však stále těžší odkládat stranou z platu doporučovanou třetinu finančních prostředků. Nezřídka se také stává, že se nešťastnou souhrou náhod ocitneme v situaci, kdy je potřeba opravit pračku, zaplatit drahé léky a vyřešit narozeniny několika členů rodiny v rámci dvou týdnů. A ani nemluvíme o náhlé ztrátě zaměstnání nebo poruše auta. Pokud nemáte rezervu v rámci statisíců, je velmi pravděpodobné, že se po zaplacení nenadálých výdajů ocitnete na mizině. Jak takovou situaci elegantně vyřešit, abyste následující měsíce nežili o suchých rohlících? Poradíme vám, v jaké situaci si můžete dovolit zažádat o rychlou půjčku, aniž byste se dostali do kolotoče nevýhodného půjčování a splácení s vysokými úroky.

Kdy je vhodné vzít si “bezúročnou čtrnáctidenní půjčku”?

To je zásadní otázka, kterou si musíte položit, pokud reagujete na společnosti, jenž nabízí čtrnáctidenní lhůtu splacení bezúročně. Je to opravdu zajímavé a atraktivní lákadlo, často se ale stává, že po této době se úrok naopak rapidně zvedne a je nesmyslně vysoký. Zvažte své možnosti, příjem a finanční limity – budete schopni peníze vrátit v krátkodobém horizontu, nebo vám teče do bot již delší dobu a snažíte se tzv. velký požár hasit kapkou vody? Na velké finanční problémy krátkodobé půjčky nefungují, naopak. Jsou perfektní, pokud máte nenadálý výdaj a zbývá pár dní do výplaty, ze které pak půjčku v pohodě dokryjete, ale pokud se běžně potýkáte s nouzí, popřemýšlejte nad jinými alternativami. A lepit rychlou půjčku jinou rychlou půjčkou od další společnosti? To je tak akorát cesta do pekel – finanční deficit vás stejně jednou dožene.

Čtěte podmínky a hledejte recenze

Půjčka ihned, blesková půjčka, půjčka do hodiny – to je lákadlo mnoha lichvářských společností. Nelze však všechny házet do jednoho pytle. Problémem dlužníků je často to, že před zažádáním o půjčku nejednají s chladnou hlavou, nečtou podrobně smluvní podmínky jednotlivých “půjčkařů” a nedohledávají si uživatelské recenze. I kdyby vás čas tlačil sebevíce, dvě hodiny času stráveného čtením a průzkumem vám mohou ušetřit spousty starostí do budoucna. Nechte si poradit od zkušenějších, používejte internetové reference, čtěte i sdělení psaná pod čarou a titěrnými písmenky. Štěstí přeje informovaným. Často ty nejprofláklejší firmy s nejpromakanějším marketingem jsou těmi, které dělají ostatním negativní pověst a hází na celé odvětví mikro i makro půjček od nebankovních společností špatné světlo. Proto raději vsaďte na ty méně komerční, nebo zkuste některý z online srovnávačů, který udělá průzkum za vás a přehledně vyhodnotí podmínky všech poskytovatelů rychlých půjček na trhu. A máte po problému!

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.