Nebaví vás sex? Víme, jak to napravit!

Práce, rodina, péče o domácnost a každodenní starosti. To vše zaměstnává ženy po celém světě a po tomto celodenním maratonu jsou natolik unavené, že chuť na sex nepřichází. To však není jediný důvod, proč mnoho žen během života zanevře na sex. Pravdou však je, že neuspokojivý nebo v krajním případě žádný sexuální život má velmi neblahé důsledky pro každý vztah. Patří totiž k nezbytné intimitě, kterou by spolu dvojice měla sdílet. Zvláště muži při nedostatku sexu trpí a mnohdy se stává, že si k milování najdou jinou partnerku. Jak se celé této situaci vyhnout a (znovu) objevit chuť?

Poznejte své tělo a komunikujte

Nejčastějším důvodem, proč ženy sex nebaví, je skutečnost, že vlastně ve skutečnosti neví, co je vzrušuje, co by v posteli chtěly nebo nezažívají orgasmus. Proto se fyzickému kontaktu vyhýbají nebo jen občasně svolí – nic jim to totiž nedává. Muž, který je vnímavý, však pozná, že partnerku sex nebaví a celá vášeň a kouzlo okamžiku se vypaří. Pokud je to i váš případ, musíte začít u sebe. Vaše drahá polovička vám nemůže splnit to, o čem sami ani nevíte. Nejlepší způsob je experimentovat. Pomocí autoerotiky hravě zjistíte, jak vaše tělo na různé podněty reaguje a co vám dělá dobře. Vyzkoušet můžete i nepřeberné množství erotických pomůcek, které dokáží stimulovat různá místa rozličným způsobem. Dávku inspirace mohou dodat i knihy či porno. Prozkoumejte své představy a fantazie – tak nejlépe zjistíte, jakým směrem se dát.

Velká část žen také k dosažení orgasmu potřebuje dlouhou předehru, aby se dostatečně uvolnily. Dokonalé uvolnění vám může poskytnout i erotická masáž v erotickém masážním salonu. Zde si nejenom zrelaxujete mysl, ale také se díky šikovným rukám masérů můžete o svém těle naučit mnoho nového. Pro silně emociálně založené ženy je ideální tantrická masáž. Ta totiž silně působí na mysl, poznání a zejména duchovní a duševní propojení mezi partnery, které někdy ženám k dosažení orgasmu chybí.

Jakmile zjistíte, co přesně vás uspokojuje, co byste chtěla změnit či vyzkoušet, svěřte se partnerovi. Předsudky či stud zde není na místě, přece jenom se jedná o důležitou oblast každého vztahu.

Pokud jsou problémem spíše starosti, stres či únava, zkuste si společný čas s protějškem naplánovat. Nenechávejte sex na večer, kdy budete nejspíše oba unavení a vy to budete chtít mít co nejrychleji za sebou. Raději to odložte na dobu, kdy oba na sebe budete mít dostatek času a prostoru si to užít.