Nalijte si víno podle horoskopu

Víno odjakživa tvořilo součást nejrůznějších zábav. V minulosti dokonce bylo důležitou součástí magických rituálů i nejrůznějších obřadů. Jeho blahodárné účinky na zdraví a celý náš organismus byly potvrzeny celou řadu vědeckých studií. A tak neexistuje žádný důvod, proč si skleničku tohoto lahodného moku nedopřát třeba hned dnes večer. Dumáte-li nad tím, co dobrého si nalít, nechte si poradit od hvězd. Znamení zvěrokruhu totiž vaše chutě odhalí.

Ohnivá znamení

Lidé narození v ohnivém znamení Berana, Lva či Střelce jsou plní energie a životního elánu. Oplývají optimismem, spontánností a temperamentem, milují společnost a vše, co k ní patří – včetně alkoholu. Dávejte si však na ně pozor, pokud ho vypijí více, mají sklon k agresivitě. Berani jsou iniciátoři, dynamičtí a plní elánu a energie. Proto se k nim skvěle hodí Svatovavřinecké víno, které je přesně jako oni – nespoutané a ohnivé. Lvi si rádi vychutnávají nejen život, ale také víno, dopustit nedají hlavně na Chardonnay. Střelci jsou velice společenští, proto upřednostňují víno, které sbližuje – třeba Modrý Portugal.

Zemská znamení

Lidé narození ve znamení Býka, Kozoroha či Panny mají povětšinou uzavřenou povahu, a tak si skleničku vína často dopřávají tzv. na kuráž a odbourání zábran. Býci milují vyzrálá, plná vína s ovocnou a příjemně pikantní chutí, třeba Cabernet Sauvignon. Kozorozi patří mezi bytosti, které potřebují péči a čas. Skvěle k nim tak ladí červené víno Frankovka. Panny jsou velice vybíravé, potrpí si na lehká, ovocná vína typu Ryzlink rýnský.

Vzdušná znamení

Blíženci, Váhy a Vodnáři patří mezi zvídavá a kreativní znamení, která doslova přetékají nápady. A tak ve víně nezřídka hledají inspiraci. Zajímají se o vše nové a neobvyklé. Blíženci dávají přednost sladkému či polosuchému bílému vínu. Váhy rády kombinují víno s pokrmy. Jsou to gurmáni, kteří dovedou ocenit vzájemné snoubení chutí. Vodnáři si libují ve zkoušení nových chutí a poznávání nového a neobvyklého.

Vodní znamení

Lidé ve znamení Ryb, Štíra či Raka jsou silně citově založeni. Někdy víno využívají k zahnání smutku a utěšení svých rozbouřených emocí. Ryby se nerady cítí obyčejně, dávají proto přednost výjimečným šumivým vínům. Štíři jsou ztělesněním vášně a smyslnosti a přesně takový je i Cabernet Sauvignon. Raci patří mezi bytosti, které působí nekompromisně a nedostupně. Avšak je to pouze zdání, jakmile je poznáte blíž, zjistíte, že se jedná otevřené a srdečné bytosti. A podobné je to i s vínem PinotNoir, u nás nazývané také jako Rulandské modré.