Myslete na bezpečnost!

Opatrnosti není nikdy dost, což platí dvojnásob, vyrážíme-li do terénu s dětmi, na cyklo výlet bez možnosti využít určených tras či se pohybujeme na frekventovaných a nebezpečných místech. Denně dochází k řadě zbytečných nehod zaviněných nedostatečným označením osob v silničním provozu a především na místech se sníženou viditelností. Přitom existuje jednoduché řešení, jak na sebe upozornit a vyhnout se tak situacím, které mnohdy končí tragicky.

Reflexní prvky mají smysl!

Ačkoli je reflexní vesta povinnou výbavou každého řidiče, často v autě chybí úplně a její důležitost se všeobecně podceňuje. Budeme-li upřímní, sami jsme přece vděční za dobře osvětlené objekty, kterým se díky označení bezpečně vyhneme.

Internetové e-shopy nabízí celou řadu reflexního zboží nejen pro dospělé, ale také pro naše nejmenší. Dnes už není výjimkou, že při procházkách jsou děti ze školky řádně oblečeny do svítivých vestiček, aby neunikly pozornosti řidičů či cyklistů. Vesty jsou cíleně opatřeny oblíbenými pohádkovými postavami a obrázky pro radost z nošení.

Široký výběr reflexních doplňků

Reflexní vesty však zdaleka nejsou jedinou možností, jak upoutat pozornost. Oblibě se těší různobarevné pásky, symbolické odrazky i legrační samolepky. Možná ani netušíte, že můžou svítit vaše tkaničky, klíčenky nebo zip od bundy. Milovníci jízdních kol ocení svítící ventilky, návleky na helmu a praktické blikačky. Reflexní přívěsky 3D mohou být, stejně jako připínací odznaky a reflexní deštníky, originálním dárkem pro vaše přátele.

V oblasti bezpečnosti myslí výrobci i na čtyřnohé miláčky, kterým můžeme nasadit reflexní vestu nebo obojek. Doplňky pro ochranu a bezpečnost seženete levně a nakoupíte je pohodlně přes internet. Nespoléhejte na obezřetnost druhých a dejte o sobě vědět použitím reflexního batohu či kšiltovky.