3 tipy jak na rychlý a efektivní úklid koupelny

Úklid domácnosti je pro mnohé z žen utrpení, které musí zvládat společně s prací a péčí o děti a domácnost. Jednou z nejnáročnějších místností na úklid je bezesporu koupelna. Ochránit obklady proti plísni, udržovat sprchový kout stále krásný, čistit vodovodní baterie od vodního kamene a další desítky různých úkolů vás čekají na cestě za precizně uklizenou koupelnou. Nenechte se vaší domácností trýznit a dejte na naše 3 tipy, jak na rychlejší a efektivnější úklid koupelny!

Vodovodní baterie jako zrcadlo

Vodní kámen se rád usazuje na vodovodní baterie, hlavice sprchy, nebo do záhybů na umyvadle. Abyste se ho zbavili, nepotřebujete si kupovat drahé chemikálie, u kterých nemáte ověřený účinek. Zkuste něco jednoduššího a mnohem levnějšího! S vodním kamenem lehce zatočíte, použijete-li na něj směs kyseliny citronové a vody. Tento roztok stačí nanést na vodní kámen starým zubním kartáčkem a nechat působit. Po cca 10 minutách můžete stejným zubním kartáčkem daná místa vyčistit a radovat se z jejich čistoty.

Sprchové kouty bez jediné kapičky

Používání sprchového koutu přináší své oběti ve formě zasychajících kapek vody, které nikdy nevypadají dobře, a ne vždy máte čas je čistit. Aby byly vaše sprchové kouty a sprchové boxy stále čisté, použijte naši pomůcku! Pokud se všichni vaši členové rodiny nepřátelí se stěrkou, která kapky řeší okamžitě, můžete zaschlé kapky vyčistit jednoduše pomocí přípravků, které obsahují ocet, nebo použijte samotný ocet, přelitý do rozprašovače. Dobrým pomocníkem bude i roztok sody s vodou. Pozor! Stejným způsobem se zbavíte také nehezkých kapek a vodního kamene z vany a vanové zástěny. Nikdy ale nemíchejte sodu s octem!

Hygienicky čisté wc

Aby byla záchodová mísa každý den čistá a leskla se, použijte při jejím čištění štětku, která má na jedné straně vystouplé delší štětiny. Díky ní vyčistíte i tak nepřístupná místa, jako je horní lem toalety. Každý den také používejte desinfekci, kterou zajistíte, že bude wc vždy hygienicky čisté. Desinfekcí však ošetřete nejen vnitřní stranu wc, ale i prkénko, víko a splachovadlo. Modernější toalety jsou vybaveny odnímacím sedátkem, pokud však vaše wc sedátko nelze odejmout, budete muset na jeho čištění a čištění pantů použít houbičku, drátěnku a hadřík. Veškeré textilní pomůcky, které používáte na úklid wc, uskladňujte zvlášť. Problémy může působit také zašlé a nečisté dno toalety. Stačí, když do wc nasypete půl sáčku soli a necháte působit. Cca za 30 minut můžete štětkou dno toalety bezproblémově vyčistit.