Jak se doma chránit před chladem

V dnešní době se při výběru podlahových krytin do domácnosti již upouští od tradičních koberců a přistupuje se k snadno udržovatelným materiálům, jako jsou plovoucí podlaha, lino nebo PVC. Tyto podlahy se totiž velmi snadno udržují i v případech, kdy vám spadne na zem sklenička s červeným vínem, nebo se vám po ní projde váš čtyřnohý domácí mazlíček. Některé z těchto modernějších podlahových krytin mohou však být chladné a nenabízí takovou tepelnou izolaci, jako koberce. Jak se tedy ve vaší domácnosti chránit alespoň trochu od chladu podlahy a zútulnit si tak váš byt či domov?

Koupelna

Podlaha v koupelně bývá nejčastěji pokládána studenou dlažbou. Pokud na ni po koupeli nebo sprchování stoupnete, nepříjemně studí. Abyste se při svém času stráveném v koupelně nemuseli omezovat, bude pro vás vhodná předložka do koupelny a koberečky k toaletě i umyvadlu. Koupelnový textil je nabízen v mnoha barvách i délkách vlasu. Vybrat si tak můžete přesně ten design, který se vám bude hodit k barvám vaší koupelny. Nevystavujte sebe i své děti zbytečně chladu a pořiďte si hezký koupelnový textil i do vaší domácnosti.

Dětský pokoj a ložnice

Všechny maminky a hospodyňky si potrpí na praktický, rychlý a efektivní úklid podlahy. Právě proto vybírají do ložnice, dětského pokoje nebo obývacího pokoje takové podlahové krytiny, které se snadno vytírají mopem, počítají s lecjakou nehodou a dají se lehce vyčistit. Co když si ale v dětském pokoji děti rády hrají na zemi? Pak vaši situaci vyřeší levné kusové i metrážové koberce, které mohou obsadit pouze určitou část podlahy pokoje.

Pokud přemýšlíte nad kobercem přímo do dětského pokoje pro kluky, pak vyberte dětské hrací koberce silnice, které splní několik funkcí v jednom. Mohou být zároveň hračkou, ale ochrání vaše děti od prochladnutí a nečistot. Dětské hrací koberce se zvířátky a hrací koberce pro kluky i holky děti zkrátka milují a vy jim tak umožníte se ve svém pokoji cítit ještě lépe a útulněji.