Microblading. Základní pravidla jak se na něj připravit

Microblading slibuje dokonalé obočí za každého počasí na několik let. Bez práce a líčení. Aby se ale zákrok stoprocentně povedl, musíme se na něj umět připravit. Provedeme vás krok za krokem celým procesem, abyste nikde neudělali chybu.

Dobrá příprava je základ úspěchu

Samozřejmě že záleží na šikovných prstech kosmetičky, na jejích zkušenostech a vnímavosti naší individuality. Ovšem i my sami můžeme hodně přispět k tomu, aby výsledek byl co nejlepší. Základní rady, kterými bychom se měli řídit, jsou jednoduché. Přitom mohou mnoho ovlivnit.

  1. Měsíc před zákrokem si nesmíme vytrhávat ani jinak upravovat obočí. Make-up artistka potřebuje mít co nejlepší přehled o stavu našeho obočí, jeho přirozeném růstu a barvě.
  2. Na konzultaci se můžeme nalíčit, protože tím kosmetičce napovíme, jaký běžný make-up nosíme a jaké obočí nám podle toho bude nejlépe pasovat.
  3. 14 dní před a po zákroku bychom neměli užívat antibiotika. Platí to i pro léky ředící krev.
  4. Minimálně 10 dní před procedurou si zakažme opalování a solárium. Pokožka musí mít co nejpřirozenější barvu, protože podle toho budeme vybírat odstín obočí.
  5. Den před microbladingem si musíme odpustit alkohol, kávu, energetické nápoje a ideálně také velmi kořeněná jídla. To vše ředí krev a může způsobit krvácení.
  6. Stejně tak musíme 24 hodin dopředu vysadit pečující kosmetiku a růstová séra.
  7. A nakonec dvě hodiny předem nesmíme kouřit.

Co nás čeká během procedury?

Když už víme, jak se na proceduru připravit, pojďme se podívat na to, co nás čeká během ní. Vše začíná výběrem dobrého studia. Dnes se to nabídkami permanentního make-upu jen hemží, ale ne všechny jsou opravdu kvalitní. Rozhodující není cena, ale pověst a kvalifikovanost make-up artisty.

Správná procedura vždy začíná konzultací. Už během ní si můžeme udělat o kosmetičce úsudek a zjistit, jestli nám její přístup vyhovuje. Můžeme také požádat, aby nám doložila certifikáty. Měla by nám během konzultace vysvětlit podrobnosti a informovat o všem potřebném. Je to také prostor pro naše otázky, které se nesmíme bát položit.

S kosmetičkou probereme své požadavky a představu, jak chceme, aby naše obočí vypadalo. Podle toho kosmetička navrhne obočí, včetně tvaru, hustoty a zbarvení pigmentu. Ideálně pak obočí předkreslí na náš obličej, takže přesně uvidíme, s čím budeme odcházet.

Na znecitlivění oblasti se používá speciální krém s anestetickou složkou. Samotný zákrok trvá jednu až dvě hodiny. Po skončení se nám dostanou kompletní informace o následné péči. Tím to ale nekončí. Stejně jako před zákrokem, i po něm na nás připadne mnoho důležitých kroků.

Výsledek ovlivní naše důsledná péče po zákroku

Každé tělo reaguje na tetování jinak. Zatímco někdo nic během procesu necítí a s hojením nemá problém, jinému může být microblading nepříjemný a stejně tak i hojení u něj trvá déle. Obecně zabere proces hojení deset dní.

  1. Po celou dobu musíme používat krém, který nám kosmetička předepsala.
  2. Vzniklé stroupky si nesmíme loupat ani škrábat a musíme je chránit před dlouhým kontaktem s vodou.
  3. Musíme se vyhnout vodním a termálním procedurám, jako jsou bazény, sauny a lázně. Umývání vlasů tak musí probíhat velmi šetrně s hlavou nakloněnou dolů.
  4. Dokud se obočí zcela nezahojí, nesmíme používat make-up ani pečující kosmetiku.
  5. V prvním měsíci se doporučuje vyhýbat se slunci a používat krémy s vysokým UV faktorem.

Celou proceduru můžeme považovat za dokončenou až ve chvíli, kdy podstoupíme korekci. Ta probíhá od jednoho do tří měsíců po microbladingu a kosmetička při ní doladí nedokonalosti. Je totiž normální, že tělo část pigmentu vyloučí a je potřeba ho doplnit. Korekce zajistí dlouhotrvající efekt, sytou barvu a dokonalý tvar.

Už jste někdy podstoupili microblading nebo jinou formu permanentního make-upu?

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.