Máchovo jezero letos ještě stihnete

Také se vám při zmínce o Máchově jezeře vybaví nejznámější česká báseň Máj od velikána Karla Hynka Máchy? Jenže zdejší příroda nebyla pouze předlohou pro tuto slavnou báseň, Máchovo jezero je také největším českým rybníkem v Libereckém kraji a nabízí spoustu sportovního vyžití i místa k odpočinku. Ať už sem zavítáte na jaře, v hlavní letní sezóně či během deštivého podzimu, vždy vám učaruje svým kouzlem a rozmanitostí.

macha-lake-3784077_640

Máchovo jezero žije sportem i kulturou

Každý rok sem zavítají tisíce turistů i našinců, kteří zde tráví dovolenou u vody, obklopeni vzrostlými stromy a moderně vybavenými kempy. Máchovo jezero je totiž skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů, seznámení se s českou historií a prozkoumání místních památek. Od května do září se po jezeře prohánějí parníky s možností plavby okolo dvou ostrůvku, na něž je kvůli významnému ornitologickému zázemí vstup zakázán. V zimních měsících zase oceníte možnost běžkařských a bruslařských tras a ani v mrazivém počasí nepřijdete o pohled na plachetnice prohánějící se chladnými vodami.

Kvalitní zázemí pro vaši dovolenou

Jakmile vás ale odpočinek na plážích omrzí, nabízí se i zdejší památky. Vydejte se prozkoumat raně gotický hrad Bezděz, ve stejném slohu postavený hrad Houska nebo na Kokořín či Sloup, středověký skalní hrad. V okolí najdete celou řadu dalších zřícenin hradů i možností, jak trávit čas s celou rodinou. Jestliže hledáte cenově dostupné ubytování Máchovo jezero, doporučujeme plně vybavené bungalovy, v nichž najdete vše potřebné pro krásnou dovolenou. Bungalovy prošly kompletní rekonstrukcí, jsou vybaveny novým nábytkem, kuchyňskou linkou s varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a také nádobím, toaletou a sprchou. 

Bungalovy leží v krásném prostředí Starých splavů pouhých 700 metrů lesní cestou od Máchova jezera a vybízí k bohatému rekreačnímu zážitku. Staré Splavy ubytování vás nadchne i cenou a také stále ještě volnými kapacitami na tuto sezónu! Neváhejte a užijte si prodloužený víkend ve dvou či týden s rodinou v kempovém zázemí, kde si smíte připlatit polopenzi a v případě větší skupiny nechybí možnost plné penze pro maximální komfort z dovolené.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.