Vyplatí se instalace fotovoltaiky, nebo je to jen ztráta času?

V posledních letech stále častěji slýcháme o nejrůznějších benefitech domácí solární elektrárny. I přesto se stále mezi lidmi šíří celá řada nepravd i vyložených mýtů. Spousta lidí si myslí, že v našich zeměpisných šířkách nemá daná technologie smysl. Je to pravda?

photovoltaic

Návratnost v řádu let

Nejdříve je nutné si uvědomit, že na současném trhu naleznete ohromné množství poskytovatelů i systémů. Každá rodina má trochu jinou spotřebu i podmínky, takže je vždy vhodné poradit se se zkušenými profesionály. Podívejme se například na jednoho z velmi oblíbených pomocníků, který vystupuje pod jménem ALBA Energy.

Daná společnost nabízí rovnou tři šikovně sestavené balíčky, přičemž prvním z nich je takzvaný „Ekonomický“. Ten se hodí domácnostem s roční spotřebou přibližně 3,5 MWh a ročně dokáže uspořit okolo 25 000 korun.

Druhou možností je „Optimum“, jenž zvládne vyprodukovat 7 MWh ročně. Tento balíček je vhodný pro náročnější a početnější domácnosti, kterým ušetří až 44 100 Kč.

Varianta „Maximum“ je určená pro opravdové vily s ohromnou spotřebou přibližně 13 MWh ročně. A úspora? 72 000 Kč. Mrkněte se na webové stránky fotovoltaika Prahaa ihned se přesvědčíte sami.

Výrazné dotace

V žádném případě si nezapomeňte říct ani o dotace z programu Nová zelená úsporám. S jejich pomocí ušetříte klidně až několik stovek tisíc korun. To znamená, že samotná instalace celého systému se vám zaplatí do pouhých několika let, přičemž následně budete šetřit spoustu peněz.

Jste šikovní elektrikáři a zajímá vás fotovoltaika svépomocí? Žádný problém. Rozhodně se však neobejdete bez potřebných komponentů a napojení na síť. I s touto problematikou vám pomohou ověření odborníci z ALBA Energy. Na jejich internetových stránkách naleznete veškeré důležité informace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.