Lovecká sezóna právě začíná

Podzim bezesporu patří mezi období, která hojně přejí lovu. Od srpna do zimy je povoleno lovit většinu zvířat. Myslivci pořádají hony individuální i ve skupině. Jak se vyvíjely lovecké zbraně, vyvíjely se i metody lovu. Lov prošel svým vývojem od pravěku, kdy šlo v podstatě o přežití a bylo nutné zajistit si potravu. O několik stovek let později byl lov výsadou a koníčkem šlechty. Dnes má sice stále svou sportovní i rekreační stránku, ale převážně je uskutečňován myslivci k regulaci zvěře, která nemá dost přirozených hubitelů. Myslivost je i přesně ukotvena v zákonech, jež právě určují loveckou sezónu.

Myslivecké a lovecké potřeby na hon

Jedna z hlavních potřebných věcí při lovu je zbraň. S oblibou se používají lovecké kulovnice a brokovnice. Která z typu pušek je lepší a výkonnější, je spíš osobní názor. Pro mnohé jsou důležitější doplňky, jako jsou lovecká optika, puškohledy, zaměřovače a samotné dalekohledy. Lovecké potřeby se samozřejmě neomezují jen na zbraně a střelivo, důležité je i lovecké oblečení. K přesné mušce vám pomůže pohodlný oděv. Jen tak se můžete maximálně soustředit a zůstat ve střehu.

Jak má vypadat správný myslivecký oděv?

Zásada číslo jedna pro myslivecké oblečení není jen správně zvolená zelená barva. Rozhodující je hlavně materiál. Člověk se vydává do drsného terénu, kde vládne matka příroda. To vše umocňuje i roční období. Na podzim a přes zimu se setkáte s velkým množstvím vody a bahna. Lovecké kalhoty jsou z odolného a pevného materiálu, můžete v nich strávit celou noc v terénu, a stejně se budete cítit jako v bavlnce.

Lovecké oděvy musí svého majitele chránit před nepřízní počasí, hřát ho a poskytovat maximální komfort. Zapomínat bychom neměli ani na pokrývku hlavy, právě hlavou uniká nejvíce tepla. Myslivecké čepice se vyrábí s kšiltem i bez. V deštivém počasí vám právě kšilt nebo myslivecký klobouk přijde vhod.

Myslivci se umí hodit i do gala. Na setkání a bály vymění své terénní oblečení za hezkou mysliveckou košili. Lovu zdar!