4 kroky pro čistou a uklizenou koupelnu

Abyste se ve vaší domácnosti mohli cítit dobře, je nutné mít celý dům hezky čistý a uklizený. Ne vždy je však tolik času na úklid, kolik bychom si přáli. Jestliže jste i vy časově vytíženi a na úklid domácnosti nemáte tolik času, ukážeme vám dnes 4 jednoduché kroky k tomu, jak mít vždy krásně uklizenou koupelnu. Pojďme na to!

Vše musí do skříněk

Máte také všechny krémy, gely, stylingové přípravky na vlasy, odličovače, hygienické pomůcky a další nezbytnosti vyskládané na kraji umyvadla? Pak je všechny v prvním kroku úklidu uložte do koupelnové skříňky, ve které se na lahvičky nebude prášit. Větší koupelnový nábytek, jako jsou koupelnová skříňka pod umyvadlo, vysoká koupelnová skříňka nebo závěsná skříňka, jsou skvělými pomocníky v koupelně, díky kterým nebude vše na očích, ale hezky schované. Do skříněk si můžete navíc pořídit organizéry nebo hezké košíčky pro roztřízení věcí.

Umyvadlo

Jako druhý krok se vrhněte na umyvadlo. Omyjte a vyčistěte vodovodní baterie, vyleštěte zrcadlo a setřete pokapané okraje umyvadel od kosmetických přípravků a od vody. Kartáčky, zubní pastu i mýdlo uložte na své místo a nepokládejte na umyvadlo zbytečnosti, které zde být nemusí. Opravdu, tohle stačí, aby umyvadlo zářilo čistotou.

Sprchový kout/vana a WC

Od umyvadla se přesuňte na sprchový kout nebo vanu. Speciálním antibakteriálními přípravky vyčistěte povrch vany i vaničku sprchového koutu, u kterého také vyleštěte dvířka a použijte přípravek pro lepší odtok vody z dvířek, na kterých se poté nebude usazovat tolik vodního kamene z kapek vody. Zkontrolujte, zda není ucpaný odtok vody od vlasů a dalších nečistot, vydrhněte vodovodní baterii, setřete kachličky přípravkem proti plísni a máte hotovo. Toaletu vyčistěte jak zevnitř, tak i z venku a nezapomeňte na prkénko.

Podlahy

Na závěr se při úklidu koupelny soustřeďte na podlahu, na kterou jste během úklidu mohli nakapat čisticí prostředky. Podlahu setřete mopem s voňavým čističem a nevynechejte jediný kout, jelikož je v koupelně vlhko a prach se usazuje téměř všude. Mopem zajeďte i pod koupelnové skříňky a do skulin mezi pračkou a vanou!