Lákají vás investice, ale nechcete trávit celé dny sledováním grafů?

Ať už se podíváte na jakékoliv zboží, služby nebo energie, všimnete si jedné věci – postupného zdražování. V poslední době zasáhla naši zemi nepěkná inflace a ekonomický šok, které dokázaly pěkně zatočit s úsporami nepřipravených domácností. Přišli jste na to, že se chcete starat o své finance? Víme, jak začít chytře.

gold-bars-7921989_640

Žádné extrémy

Mnoho nezkušených jedinců si myslí, že běžným investováním pohádkově zbohatnou během několika málo měsíců. Očekáváte desítky až stovky procent zhodnocení ročně? Pak si raději založte spořící účet, abyste své peníze neodevzdali podvodníkům.

Nechcete-li se investováním živit, dennodenně dělat analýzy trhů a spát mezi grafy, počítejte s reálným zhodnocením okolo 10–14 % ročně. Když si zvolíte správnou příležitost.

Napadlo vás investování do zlata? Raději ne. V poslední době se inflace vyšplhala až na 18 %, přičemž cena zlata ve stejném období klesla o 8,6 %. Podobná situace platí i pro ostatní cenné kovy.

Držte se při zemi

Přesně proto se spousta investorů obrací spíše na zajímavou alternativu, jíž jsou zajištěné úvěry do nemovitostí. Početná skupina investorů (v zastoupení velkých společností) poskytuje kryté úvěry majitelům nových domů/bytů/kanceláří a dalších budov.

Průměrná míra zhodnocení vložených financí se přitom pohybuje v rozmezí 13,4 % ročně, což je dost na pokrytí současné inflace, a dokonce ještě vyděláte. Zajímá vás, kolik peněz z dlouhodobého hlediska získáte? V tom případě se mrkněte na složené úročení kalkulačka a ihned si budete moci spočítat celkovou sílu investice.

Nemusíte se bát, že byste museli vkládat statisícové částky. Začít totiž můžete klidně i s několika stovkami korun. Podívejte se na webové stránky oblíbené platformy Bondster a ihned se dozvíte vše potřebné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.